Proč Babiš nepřijde debatovat s dalšími kandidáty, je jasné. Bojí se, nemá na to

Kampaň Andreje Babiše (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24)

Kampaň Andreje Babiše (ANO) | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Andrej Babiš má strach. Neexistuje žádný jiný důvod, proč by neměl jít debatovat s ostatními kandidáty na post prezidenta ČR. Babiš oznámil, že do konce roku nepřijde do žádné debaty, nepotvrdil ani svoji účast ve finálové superdebatě České televize. Nechal se slyšet, že strategii na leden teprve ladí. Ve skutečnosti nejde o žádnou strategii, ale o strach a o to, aby mu preference v předvolebních průzkumech ještě víc neklesly. Navíc dokonale ukázal, jakým by byl prezidentem. Zbabělým.

Babiš se v maloměstských kulturácích, kam si ho chodí poslechnout především senioři, s oblibou chvástá, že je krizový manažer, nejlepší manažer, vševěd atd. On všechno ví, on všechno zařídil a on všechno zařídí. Proč je pro něj tedy tak obtížné jít do debaty s Danuší Nerudovou a Petrem Pavlem, kteří stále vycházejí jako pravděpodobní vítězové případného duelu s Babišem? Proč obyvatelům Česka a fanouškům Pavla a Nerudové neukáže, že on je prostě lepší, a nepřetáhne jejich voliče na svoji stranu díky strhujícímu výkonu v debatách?

()

Protože by žádný strhující výkon nepředvedl. Co umí, už ukázal. V předvolebních i těch klasických debatách ho vždy jednoznačně porazili lídři všech ostatních stran. A to opakovaně. Nikdy v žádné debatě nebyl schopný srozumitelně a korektně komunikovat, nebyl schopný předkládat argumenty a vyvracet poznatky oponentů. Vždy jen křičel, případně ječel. Skákal ostatním do řeči, opakoval několik naučených frází mimo téma, lhal, pololhal, a když byl rozzlobený, štěkal neznámou řečí.

Neúčast v předvolebních debatách není žádná strategie, je to zbabělost. Pravděpodobně jde o pokus opakovat postup Zemana, který také odmítal debatovat s protikandidáty. Postup je to špatný i pro samotného Babiše. Jeho tým místo toho, aby ho na debaty připravoval, nechává ho ve stylu prodejce předražených hrnců objíždět venkovské kulturáky, kde Babiš přesvědčuje přesvědčené pohádkami o tom, jak on by dělal všechno lépe než současná vláda, a vyprávěním ve stylu, jak by za něj bylo levnější máslo, větší rohlíky a z plynu by bylo víc tepla. Je to chybný postup, který se, doufejme, výrazně podepíše na volebním výsledku Andreje Babiše.

Rozhodnutím neúčastnit se předvolebních debat obžalovaný poslanec Babiš voličům také naprosto jasně ukazuje, jakým by byl v případě zvolení prezidentem. Zbabělým. Co také čekat od pána, který svůj pravděpodobný dotační podvod chtěl hodit na vlastního syna? A co čekat od pána, který křivě přísahal na zdraví svých dalších dětí? Teď se Babiš bojí jít debatovat. Co by udělal, kdyby České republice hrozilo nebezpečí a on byl prezidentem? Vypnul by si mobil a odjel by se schovat na svůj zámeček do Francie.

Prezidentské volby 2023

    • V prvním kole prezidentských voleb zvítězil generál ve výslužbě Petr Pavel se ziskem 35,40 procent hlasů. Druhý skončil bývalý předseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Od voličů dostal 34,99 procent hlasů.
    • Druhé kolo prezidentských voleb odstartovalo v pátek ve 14 hodin. Novou hlavu státu bychom měli znát ještě v sobotu v podvečer.
    • Na webu vám během voleb nabízíme kompletní zpravodajský servis.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články