Proč by měl někdo věřit Forejtovi, který kdysi předstíral, že je doktor práv? A nebyl…

koláž: SF ()

O pravdomluvnosti Miloše Zemana a Jiřího Ovčáčka nemá cenu mluvit, člověk musí být už v posledním stádiu zemanismu, aby takové otázky řešil. Stranou trochu zůstává podivná postava Jindřicha Forejta, šéfa protokolu prezidenta republiky, kterého by Zeman rád viděl na postu velvyslance ve Vatikánu. Teď jeho jméno opět zazářilo jako aktéra případu neudělení státního vyznamenání Jiřímu Brady.

O Forejtovi dlouho nikdo nic neslyšel, až najednou v roce 2013 vyšlo najevo, že používá titul JUDr., který nikdy neměl. A s tímto titulem vyučoval etiketu (nikoli naštěstí etiku, jak se někdy uvádí) pro soukromou vzdělávací agenturu Aktuální paragrafy.

repro: lidovky.cz

repro: lidovky.cz

V životopise, který tehdy podal Hrad, Forejt v kolonce vzdělání uvedl Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Ludwig-Maximilians Universität v Mnichově. Jenže s těmi právy to bylo jinak, protože Forejt tam ze studií po několika semestrech odešel a německá univerzita taky neví nic o tom, že by tam nastoupil. „Podle toho, co jsme zjistili, nebyl Jindřich Forejt přijat na naši univerzitu k řádnému studiu,“ sdělila v prosinci 2013 tisková mluvčí univerzity Kathrin Bilgeri serveru iDnes. Problém byl tehdy v tom, že Forejtova platová třída (bral asi 80 tisíc měsíčně, jak vyšlo později najevo) vyžaduje dokončené vysokoškolské vzdělání, pokud zaměstnavatel nedá výjimku, která může trvat čtyři roky.

Všechno pak nějak utichlo, ale paměť médií je přece jen dost silná.

Jak tedy můžeme věřit trojici Zeman – Ovčáček a Forejt po tom všem, co jsme viděli a slyšeli, cokoli? Chtělo by to skutečně silnou víru. A také silný žaludek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]