Proč ČR kvůli Babišovi přišla o 70 tisíc vakcín? Protože neumí vyjednávat, zná jen nátlak

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Česká republika přišla kvůli zcela absurdnímu chování premiéra Andreje Babiše o 70 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru. Jak se to stalo? Portugalsko, které EU nyní předsedá, navrhlo rozdělení 10 milionů dávek na principu solidarity. Vakcíny měly jednotlivé státy dostávat podle toho, jak moc jsou nyní zasažené čínským virem. Jenže Babiš spolu s premiérem Rakouska s Slovinska toto řešení naprosto nepochopitelně zablokoval.

Portugalský plán se tak neuskuteční. Tragikomické je, že podle tohoto plánu měla Česká republika, která pod vedením Babiše pandemii dlouhodobě nezvládá, dostat přes 140 tisíc vakcín. Jenže když Babiš navržené řešení zablokoval, rozdělení dávek na principu solidarity se neuskuteční. ČR tak dostane poměrnou část, 70 tisíc dávek. Přichází tak o 70 tisíc vakcín.

FORUM 24 (archiv)

O to, že ztrátu těchto vakcín České republice nahradí Slovinsko, Rakousko a Maďarsko, nejde. Jde o to, že premiér České republiky opět odmítl, aby byla naše země solidární. Babiš odmítl pomoci zemím, které jsou na tom špatně. I za cenu toho, že ublíží své vlastní zemi. Je to tak obrovská ostuda, asi jako že premiér jedné země krade peníze ze společné pokladny, kam přispívají všechny země EU.

Proč? Protože je takový. Neví, co je to solidarita. Neumí jednat o pomoci. Není na to zvyklý. Umí jednat jen silou, ječet, sprostě nadávat, vydírat a vymoci si jen to, z čeho má jen on prospěch. Jenže v EU na jeho ječení a hysterii nejsou zvědaví. Tam nezabere ani jeho oblíbená metoda mít složku na každého. V EU je Babiš za sobeckého kašpara, který se sám střelil do vlastní nohy.

Takže až bude Babiš v dnešním čaulidi střídavě brečet a křičet, že nám zlá EU pošle namísto 140 tisíc vakcín jen 70 tisíc, je to jen další jeho lež. Z EU do ČR přijde 70 tisíc dávek místo 140 tisíc jen kvůli tomu, že to tak pěkně „zařídil“ Andrej Babiš.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner