Proč je nutné zastavit Vladimira Putina? Kupte si knihu Garryho Kasparova

Kniha Zima přichází (FORUM 24)

Kniha Zima přichází | FOTO: FORUM 24

Dlouholetý kritik Vladimira Putina Garry Kasparov napsal knihu Zima přichází už v roce 2015. Popisuje v ní, proč je potřeba zastavit ruského prezidenta a nepřátele svobodného světa. Nyní je celý svět svědkem toho, jak se jeho neblahé předpovědi naplňují. Nové vydání knihy doplňuje předmluva rusisty a novináře Libora Dvořáka. K dostání je na e-shopu FORUM.

Začátek 90. let 20. století, rozpad Sovětského svazu, éra prezidenta Borise Jelcina, čečenské války a 15 let Vladimira Putina ve funkci prezidenta nebo premiéra Ruska. Všechny tyto události jsou ve větší či menší míře reflektovány v knize Garryho Kasparova Zima přichází.

OBJEDNEJTE SI KNIHU ZIMA PŘICHÁZÍ ZDE

Popis prvních deseti let po pádu železné opony otevírá hlavní téma, kterým je autorův pohled na Vladimira Putina. Jeho vzestup z pozice někdejšího důstojníka KGB až na prezidentský post chápal Kasparov coby jeden z prvních jako signál, že se Rusko začíná odklánět od demokracie. Jako čelný představitel ruské opozice označuje autor současného prezidenta za diktátora, který má kvůli obřím zdrojům a nukleárním zbraním velkou moc po celém světě, a kritizuje vstřícný postoj Spojených států a dalších západních zemí k Rusku.

Garry Kasparov napsal tuto knihu již v roce 2015 a je zřejmé, že se bohužel v mnohém nemýlil. Hrozba Putinova Ruska je nyní mimořádně aktuální a svět se k ní musí postavit čelem.

OBJEDNEJTE SI KNIHU ZIMA PŘICHÁZÍ ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články