Proč je společnost tak silně rozdělená? Odpoví debata v pražském Rock Café

Rock Café (Rock Café / se souhlasem)

Rock Café | FOTO: Rock Café / se souhlasem

Snad nikdy v živoucí paměti nebyla česká společnost rozdělena jako v současnosti. Jak jsme se do této situace dostali? Vedou nás k tomu vlastní obavy, strach, nepochopení, životní zklamání nebo frustrace? Jakou roli v současné situaci hrají dezinformační kampaně, kdo za nimi stojí a proč?

Právě na tyto a mnoho dalších otázek odpoví debata, která proběhne ve středu 9. února od 19:00 v divadelním sále pražského klubu Rock Café. Moderátorem bude přední český novinář Tomáš Etzler, který v loňském roce mimo jiné vydal knihu Novinářem v Číně: Co jsem to proboha udělal, a také film Nebe.

Rock Café
Debata Rozdělená společnost | FOTO: Rock Café

Jeho hosty budou spisovatelka Radka Denemarková, politolog Miloš Gregor a reportérka Zuzana Tvarůžková. Společnými silami se budou snažit najít odpovědi na to, proč je nejen česká společnost v posledních letech silně rozdělená, což dokazují nejen nedávné volby do poslanecké sněmovny, ale také třeba covidová pandemie. Toto a mnoho dalších témat se emotivně řeší nejen v anonymitě sociálních sítí, ale také u rodinných stolů nebo u piva s kamarády, často navíc debaty končí nepřekonatelnými bariérami mezi oběma stranami.

Stále častěji nejde o rozumnou diskusi, ale o verbální bitvy naplněné urážkami a vyhrůžkami. Posilují sociální bubliny, ve kterých žijeme, a stávají se stále nesmiřitelnějšími. Podobný trend ale sužuje i jiné vyspělé země. Od České republiky po Spojené státy americké, od Londýna po Rio de Janeiro, žijeme v čím dál méně tolerantním, rozhádanějším, a proto nebezpečnějším světě.

Debata tentokrát nebude streamovaná, ale uskuteční se živě přímo v divadelním sále klubu Rock Café. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články