Proč klečí premiér na kolenou a prosí komunisty? Zde je názor Pospíšila

ČTK

Předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Dnešní zasedání výkonného výboru komunistické strany dopadlo velmi dobře pro vládní kabinet Andreje Babiše (ANO). KSČM se rozhodlo podpořit deficitní návrh státního rozpočtu na příští rok. I přes původní kritiku na vysoký schodek 40 miliard korun, schválili komunisté návrh dokonce absolutní většinou. Na tiskové konferenci to uvedl jejich předseda Vojtěch Filip s tím, že se definitivně rozhodnou po schůzce ANO a KSČM ke zdravotnictví, která se bude konat za týden.

Následovala okamžitá reakce opozice. Mezi prvními byl i šéf TOP 09 Jiří Pospíšil: ,,V době, kdy si připomínáme 30 let svobody, klečí český premiér na kolenou a prosí komunisty, aby schválili státní rozpočet. Komunisté jsou fakticky u moci, a že vládu jen naoko tiše podporují, na tom nic nemění. Naopak moc dobře vědí, že ji mohou snadno vydírat. Smutný obrázek,“ uvedl europoslanec na Twitteru.

Vláda Andreje Babiše ve složení hnutí ANO a ČSSD funguje od začátku s tichou podporou komunistů. Podle oficiálních stanovisek sice hlasují pro vládní návrhy výměnou za prosazování jejich vlastních programových bodů, ale kritické hlasy opozice často směřují především na jejich obsazení vysokých funkcích a to, jak ve Sněmovně, tak ve firmách s majetkovou účastí státu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner