Proč má zcela zdravý prezident Zeman už čtyři měsíce ortézu?

Twitter

Miloš Zeman na tiskové konferenci | FOTO: Twitter

Příští týden to budou čtyři měsíce od chvíle, kdy Miloš Zeman údajně šel sám bez pomoci od televize, zakopl, upadl a zlomil si pravou pažní kost. Následovala operace v celkové narkóze. Od té doby nosí Miloš Zeman ortézu. Běžná doba nutná pro fixaci ortézou bývá v těchto případech dva měsíce. Proč tedy prezident, kterého jeho okolí vydává za absolutně zdravého pána, stále nosí ortézu?

Naznačuje to další problémy Miloše Zemana. Problémy by mu mohla působit například cukrovka. Jenže tu už Zeman nemá. Ta mu odešla v sobotu, jak sám před časem informoval. Zlomenina by mohla špatně srůstat. Obecné informace jsou takové, že nesroste-li zlomenina za šest měsíců, nesroste už vůbec. Pomoci by tak mohla možná další operace. Jenže jakýkoliv takový zákrok v celkové narkóze ve stavu Miloše Zemana může být velmi nebezpečný.

Zdá se totiž, že existují dva Zemanové. Jeden je ten, kterého vykreslují mluvčí Jiří Ovčáček a kancléř bez prověrky Vratislav Mynář. Podle nich jde o vitálního veselého chlapíka, který je zcela zdráv a ve volných chvílích si pravděpodobně chodí zacvičit, nebo zaběhat. Problémem je, že existuje různá moderní technika, například fotoaparáty a kamery. Díky nim totiž lidé vidí úplně jiného Zemana. Toho, kterého přemisťují jeho strážci, zapšklého, nemocného starce, jehož sníženou pohyblivost doplňuje zhoršená artikulace a který občas vypouští překvapivě nesmyslná slovní spojení. Například legendární větu o tom, že si dokouří pohanku, že. Zeman už delší dobu nestojí při projevech, nepostaví se ani při jmenování ministra a dalších slavnostních oficialitách.

Jediné, co k tématu řekl Jiří Ovčáček, je to, že v soukromí už prý prezident ortézu nenosí. Jen na veřejnosti. Aha.

Zabývat se zdravotním stavem prezidenta republiky je legitimní. Stejně tak, jako je potřeba se ptát, proč Zemana jeho okolí neusadí na invalidní vozík, ale nechává ho nedůstojně přenášet strážci, je potřeba se ptát, proč stále nosí ortézu a jaký je celkový zdravotní stav prezidenta. Jsou to otázky, na které z oficiálních míst chodí jen směšné odpovědi. Před více než rokem Zeman podstoupil záhadný rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici. Jeho zdravotní dokumentace nesměla být vedena v elektronické podobě a přístup k ní měl jen pečlivě vybraný a prověřený tým zdravotníků. Jeho dcera Kateřina přerušila studium v Británii a přijela být tatínkovi nablízku. Při propouštění Zemana z nemocnice jeho okolí agresivně bránilo kameramanům a fotografům, aby zaznamenali stav prezidenta. Proč?

Teď je tu podivně dlouho hojící se údajná zlomenina pravé ruky. Říkají oficiální zdroje pravdu? Co je se Zemanem? Proč Zemana nepřemluví jeho žena a dcera k odchodu a důstojnému stáří někde na Vysočině?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner