Proč musí Babišovi lidé stále dokazovat svou důvěryhodnost? Protože lžou

finfest.cz

Petr Stuchlík | FOTO: finfest.cz

Kandidát na primátora Petr Stuchlík se zařadil mezi lidi hrající si na politiky, kteří po kontaktu s hnutím ANO museli vysvětlovat některé ze svých životních kroků. Zatímco třeba Taťána Malá a Lubomír Metnar obhajovali opisování diplomek a manžel hejtmanky Jermanové užívání jejího služebního auta, Stuchlík musí vysvětlovat, jak to bylo s jeho studiem na Harvardu.

Je to vlastně pochopitelné, všichni lidé více či méně napojení na Babiše velmi rychle nabudou dojmu, že se mohou chovat jako on, tedy je jim povoleno i stejně lhát, jako to dělá premiér.

Proto jsme svědky takových úkazů, jako jsou tiskové konference třináctidenní ministryně spravedlnosti nebo kadeřníka a manžela středočeské hejtmanky. Stejně tak zbytečný byl i brífink ministra obrany Metnara. Proč ovšem k takovýmto setkáním s novináři musí docházet a proč veřejnost poslouchá nesmysly, které na těchto akcích zaznívají?

Je to velmi prosté. Všichni zmínění lidé měli potřebu se hájit před nějakým nařčením. Jak se ovšem ukázalo, žádné z nich nebylo vymyšlené a liší se jen dopady na kariéry dotyčných osob. Malé bylo doporučeno, aby na ministerstvu skončila, Metnar byl oficiálně „podržen“ a Jakub Pokorný si bude muset pořídit vlastní vůz, který mu nebude sponzorovat Středočeský kraj.

Jak dopadne Petr Stuchlík, ještě není jasné. Ve své lži totiž je tak trochu nechtěně. Jeho „vychozeným“ Harvardem se totiž chlubil přeborník v převracení faktů Andrej Babiš. Adept na primátora zatím tiskovou konferenci neuspořádal, ale vypravil se na Seznam Zprávy, aby jim vysvětlil, jak to s jeho studiem v USA doopravdy bylo.

Ukázalo se, že skutečně nemá stejné vzdělání jako Babišem zmiňovaní Bloomberg a Bush, ale také není pravda, že ve škole strávil pouhé tři týdny. Nakonec jich totiž bylo možná i deset, takže všichni kritici by měli zmlknout. Dva a půl měsíce na prestižní škole stačí k tomu, abyste byl jejím absolventem. A hlavně, říkal to pan Babiš, tak to musí být pravda.

Je vidět, že na to být prolhaným politikem nemá každý. Předseda vlády má převracení reality v krvi. Někteří jeho poddaní na sobě budou muset hodně zapracovat, aby ho alespoň napodobili. Nebo to třeba přestane voličům být jedno a propříště si vyberou někoho, kdo nemá pravdu za zlo?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner