Proč se zpozdila česká delegace? Bloger oponuje Ovčáčkovi

Eric Drooker

Zatímco prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček tvrdí, že se česká prezidentská delegace zpozdila na pohřeb zesnulého slovenského exprezidenta Michala Kováče kvůli „špatnému počasí při letu do Bratislavy“, bloger Jan Cemper ve svém článku zveřejňuje odpověď mluvčí bratislavského letiště Veroniky Ševčíkové, ze které vyplývá, že všechny lety do Bratislavy byly dnes odbaveny včas.

„Všechny lety na letišti BTS byly dnes vyřizovány podle letových plánů. Nezaznamenali jsme absolutně žádné nestandardní povětrnostní podmínky,“ píše v emailu Ševčíková.

Vypadá to, že spíše než špatné počasí stojí za pozdním příjezdem české delegace zoufalá logistika. Z té Hrad usvědčuje program rozloučení z webu Hradu, pod nímž je podepsán Jiří Ovčáček. Zatímco všichni ostatní státníci, kteří dorazili včas, se s Kováčem loučili v 10:30, česká delegace měla naplánovaný příjezd až v 11:35.

Plán programu české delegace

photo-plan

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]