Proč studenti děkují Ferimu? Za všechno může matematika

Dominik Feri (Youtube)

Dominik Feri | FOTO: Youtube

Středoškoláci se konečně dočkali. Po měsících nejistoty přišlo jasné stanovisko přímo od ministra školství Roberta Plagy (ANO): Povinná maturita z matematiky nebude. Alespoň prozatím. Odpověděl tak zároveň na interpelaci opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09), který novinku oznámil na své sociální síti Instagram a obratem se dočkal množství díků ze všech koutů republiky. Studenti konečně vědí, co mají u příští zkoušky dospělosti očekávat.

„Povinná maturita z matematiky nebude, studenti si tak jako dnes budou moci vybrat. A právě to, že si ministr konečně osvojil, že by si studenti měli mít možnost vybrat, pokládám za cestu dobrým směrem. A taky za velký úspěch kolegů ze školského výboru. Definitivní schválení příslušného zákona očekávám do července tohoto roku. Budu rád, když tuhle informaci budete sdílet a pošlete dál,“ uvedl Feri.

Na základě aktuálního vývoje tak studentům prozatím zůstane možnost volby mezi maturitou z matematiky a cizím jazykem. Vedle toho stále běží jednání o zrušení platné, ale doposud neúčinné právní úpravy, podle které měly být společné tři zkoušky společné části maturitní zkoušky, a to z českého jazyka a literatury, cizího jazyka a matematiky.

Od jara 2021 by se podle navrhované vládní novely měla navíc státní maturita také omezit jen na didaktické testy. Ústní a písemné zkoušky z jazyků by se následně přesunuly ze státní úrovně zpět do škol.

Vojtěch Pikal, Piráti (FB Česká pirátská strana)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]