Proč vznikl konflikt mezi Izraelem a Palestinou? Kupte si knihu, která vám odpoví

Kniha Izrael a Palestina, Marek Čejka (FORUM 24)

Kniha Izrael a Palestina, Marek Čejka | FOTO: FORUM 24

Zajímá vás problematika Blízkého východu? Chcete si přečíst opravdu kvalitní a přehlednou knihu? Pak je tu právě pro vás publikace Izrael a Palestina. Proč vznikl a kam směřuje klíčový blízkovýchodní konflikt od Marka Čejky. Objednat si ji můžete právě teď ZDE na e-shopu FORUM.

Páté, aktualizované vydání nejznámější české publikace o izraelsko-palestinském konfliktu. Autor přehledně provádí čtenáře jeho historií, osobnostmi, organizacemi a dalšími klíčovými fenomény, ale rovněž vyvrací některé zakořeněné mýty. Kniha je napsána srozumitelným jazykem a je přístupná jak čtenářům, kteří se chtějí zorientovat v jednom z nejdůležitějších konfliktů v regionu Blízkého východu, tak i studentům a odborníkům.

Marek Čejka (1975) vystudoval právo a politologii na Masarykově univerzitě v Brně. Mnohokrát navštívil Blízký východ a v letech 2001–2002 absolvoval stáž na katedře politologie Hebrejské univerzity v Jeruzalémě. Přednáší na několika českých vysokých školách a je autorem úspěšných knih, mimo jiné Korán, meč a volební urna: zdroje a podoby islamismu (2020), Rabíni naší doby (2010, vyšlo také 2015 v nakladatelství Routledge), Judaismus a politika v Izraeli (2009), a řady vědeckých i populárních článků. Provozuje blog o Blízkém východu: www.blizky-vychod.blogspot.com.

Čtete rádi? E-shop FORUM nabízí mnoh kvalitních knih. Momentálně přicházíme s rozšířeným vydáním knihy Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží, nabízíme knihu Lubomíra Kopečka Havel, Klaus, Zeman, knižní rozhovor s Miroslavou Němcovou nebo zajímavou knihu U nás se to stát nemůže, která sice popisuje rozmach diktatur v roce 1935, nebezpečně ale v mnohém připomíná dnešek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články