Proč zemřel zpěvák Prince ? Všude byly opiáty…

Prince (Wikimedia Commons)

Prince | FOTO: Wikimedia Commons

Minnesota – V Minnesotě byly minulý týden odhaleny důkazy o tom, že loňská smrt zpěváka Prince byla způsobena zřejmě úmyslným předávkováním opiáty a analgetiky. Podle soudního spisu bylo v jeho sídle Paisley Park nalezeno obrovské množství lahviček a zároveň i receptů na léky tišící bolest. Zcela to vyvrací spekulace, že zpěvák se lékem předávkoval náhodně, neznajíce jeho sílu. Užitý lék totiž obsahoval  fentanyl, látku až 100x účinnější než morfium.

Zpěvák byl podle tohoto důkazu na analgeticích závislý delší dobu, zřejmě tak řešil bolesti kyčlí. Recepty však byly psány na jména jeho bodyguardů, vše tak mohlo zůstat utajeno. Specialista na závislosti řekl časopisu US Weekly, že ze všech indicií se zdá pravděpodobné, že zpěvák bral léky mnoho let, aby vůbec mohl kvůli velkým bolestem koncertovat.

Zpěvák Prince byl ve svém studiu Paisley Park nalezen mrtvý 21. dubna 2016. O příčinách jeho smrti se ihned začalo spekulovat. Fanoušci po celém světě tehdy uspořádali na jeho počest několikadenní taneční party.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články