Prodavač hrnců Babiš a škraloupy ostatních kandidátů

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Na sociálních sítích se rozjíždějí bratrovražedné války mezi fanoušky demokratických kandidátů. Andrej Babiš, ten, koho nakonec celkem jistě podpoří i naše proruská pátá kolona, zatím objíždí města a vesnice v Česku, vypráví lidem nesmysly o tom, že za jeho vlády bylo líp, a může se v klidu všem, kdo chtějí nadále hledat svého ideálního kandidáta, vysmát.

Žádný ideální kandidát neexistuje. Ale někdy se zdá, jako by voliči demokratických stran doopravdy zapomněli na to, že nešli ze zpovykanosti volit Jiřího Drahoše, aby za to celá země dostala na dalších pět let Miloše Zemana. Tohle chceme znovu? Vylévání kýblů špíny na kteréhokoli kandidáta, který má šanci Babiše porazit, znamená jediné: Podaří se přesvědčit nezanedbatelné procento lidí, aby ve druhém kole zůstali doma, protože se tam dostal někdo jiný, než si oni sami přáli.

Naše země nepotřebuje mesiáše. A rozhodně nebude mít dokonalého prezidenta. Momentálně má největší šance generál Petr Pavel, který sám v rozhovoru pro Týdeník FORUM hovoří o tom, že jeho předlistopadová minulost rozhodně není něčím, co by si měl dát za rámeček a každodenně se tím chlubit. Naopak. Jiní zase hledají něco nepřijatelného na Danuši Nerudové. Ano, je pravděpodobné, že žádná turbulence nezmění preference natolik, aby měl k postu prezidenta blíž ještě někdo kromě trojice…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články