Chcete na chvilku oživit své zesnulé blízké? Tento program vám to umožní

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Jistě máte doma spoustu snímků svých předků, kteří již dávno nejsou mezi živými. Přesto byste si je rádi připomněli, ale na video se je nepodařilo zachytit. Právě proto je tu program Deep Nostalgia, o němž píše web CNN. Software dokáže skutečné zázraky, ale zřejmě to nebude pro každého.

Společnost MyHeritage přichází s novinkou, kterou jsme zatím viděli pouze ve filmech třeba o Harry Potterovi. Pohyblivé fotografie. Ne však obyčejné rozpohybované série snímků, z nichž vznikne video.

Deep Nostalgia dokáže díky skvělému využití umělé inteligence probudit i dávno mrtvé osobnosti. Pokud byste tedy chtěli vidět, jak by se tvářila Mona Lisa, jestli se uměl Abraham Lincoln usmát, nebo zda byl Mozart tak přísný, jak se zdá, máte možnost.

Nová technologie totiž zobrazuje lidi na fotografii, jako by se zrovna chystali na pořízení snímku. Proces převodu je zcela automatizovaný. Uživatelé jednoduše nahrají fotografii prostřednictvím webové stránky MyHeritage. 

Orientace osoby na fotografii je analyzována, aby se určil směr její hlavy a očí. Jako vodítko je poté použito video, na němž je nahráno, jak se má fotografie hýbat. Výsledek je dokonalý, ale zároveň i děsivý. Možná to tedy nezkoušejte s fotkami svých blízkých, mohli byste mít noční můru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články