Projdou Zemanovci na Hradě policejní kontrolou? Zapomeňte

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Pražský hrad dnes čeká velký flám. Miloš Zeman pořádá velkolepou recepci pro svůj fanklub, kterému přednostně oznámí své rozhodnutí k další prezidentské kandidatuře. Španělský sál se tak zaplní tisícovkou jeho příznivců, z nichž tu někteří nebudou zdaleka poprvé. V prezidentských salonech totiž před časem posvačil i zájezd z Osvětiman, který osobně pohostil tamní boss a hradní kancléř Vratislav Mynář.

Chybět dnes určitě nebudou ani privilegované celebrity, které Zemanovi ochotně posloužily v prezidentské kampani. Tady lze sázet na jistotu. K hlavě státu se znovu přitulí Jiřina Bohdalová, písní pro vlastence možná potěší i Lucie Bílá nebo Zemanův Hůlka. O metály na mikinách tu nebude nouze stejně jako o nažehlené tesilky a ruštinu s čínštinou. Vodka poteče proudem.

Zemanův mejdan má přesto vážnou trhlinu. Vstupy do areálu Pražského hradu, kde jindy nebohé návštěvníky šikanují policejní kontroly, zejí ještě v této chvíli prázdnotou. Tisícovka občanů, kterou prezidentská kancelář na dnešní oslavu pozvala, stále nikde. Při každodenní důslednosti policistů v zálibném šacování každého, kdo jen hodlá projít hradními branami, by se přitom před nimi měla už teď táhnout nekonečná fronta Zemanových hostů. Pokud je ovšem nemá za občany vyšší kategorie než zástupy běžných návštěvníků Hradu.

Iluze jsou zbytečné, autobusy příznivců, které bude Zeman hostit z našich daní v sídle českých králů, před policejní kontrolou totiž ani nepřibrzdí. Stejný metr tak dál zůstane jen v jeho odrhovačkách pro návsi a náměstí, na hony vzdáleným opulentnímu životu hradní party. Z dolních deseti milionů zbyl jen horní tisíc. V duchu Zemanova motta, že jen idiot nemění své názory. Chtít vysvětlení policejního prezidenta i prezidentské kanceláře je přesto na místě. Pro občany druhé kategorie.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner