Pokus o zvýšení prestiže Agrofertu nevyšel. Server Neovlivni.cz píše: „Projekt prémiového řeznictví, kterým holding premiéra Andreje Babiše cílil na movitější klientelu, definitivně skončil. Během léta Agrofert uzavřel i poslední prodejnu, kterou ještě držel na pražských Vinohradech. Předchozí tři už skončily před prázdninami. Projekt byl trvale ztrátový. Nejdřív v dubnu skončila provozovna v Holešovicích, v květnu ji následovaly obchody na Žižkově a v ulici Na Poříčí. Nakonec v létě zavřela i poslední prodejna Pražského řeznictví na Vinohradech. Z internetu ve stejné době zmizely i webové stránky projektu. Důvodem je nezájem lidí.“

Jak se zdá, nepomohlo ani rafinované opatření, totiž utajit, že mají provozovny něco společného se jménem Andrej Babiš. Je fakt, že pokud jde o kvalitu, nevzbuzuje maso z koncernu Agrofert zrovna slavné asociace. Jako provozovatel byla tedy raději uvedena firma PMU, tu ale zcela vlastní Agrofert. Provozovna v Holešovbicích měla podle tvrzení jednoho ze zaměstnanců měsíčně ztrátu sto až sto padesát tisíc korun.

Na PMU je vidět, jak připomíná Neovlivni.cz, jak to v Agrofertu vypadá, když nejsou dotace. PMU podle svých výročních zpráv žádné nemá a tak se ze zisku 18 milionů v roce 2017 stala ztráta pět milionů v loňském roce.

Na internetových stránkách podniku citovali před třemi lety francouzského gurmána z 19. století Anthelma Brillata-Savarina: „Objev nového jídla znamená pro štěstí člověka víc než objev hvězdy.“

V tomto případě se budou muset lidé s hledáním štěstí tedy obrátit někam jinam, než jsou provozovny Agrofertu. To se ostatně netýká jen masa. Věříme, že prémiová řeznictví mohla nabízet za vyšší cenu kvalitu, jiné produkty koncernu ovšem nemají moc kde brát, máme na mysli politickou divizi zvanou ANO a mediální s deníky Mf Dnes a Lidové noviny. Tam jsou možná jako prémiové intelektuální řeznictví míněny různé intelektuální přílohy, ale to už celek taky moc nevytrhne.

Možná se měl Babiš přece jen věnovat víc svému podnikání než politice. Ne že by to bylo pro zemi přímo štěstí, ale aspoň by se jeho toxický vliv omezil jen na jednu oblast a nezasahoval by do života všech lidí.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora