Projev poslance Volného skončil rvačkou. Jednání sněmovny muselo být přerušeno

reprofoto/Česká televize

Rvačka na půdě Poslanecké sněmovny | FOTO: reprofoto/Česká televize

Neuvěřitelná událost se stala při čtvrtečním jednání poslanecké sněmovny, která jedná o dalším prodloužení nouzového stavu. Diskuzi přerušila rvačka mezi nezařazeným poslancem Lubomírem Volným (dříve SPD) a předsedajícím schůze Tomášem Hanzelem (ČSSD). 

Jednání poslanců provází události, které politická kultura v Česku nepamatuje. Nezařazený poslanec Lubomír Volný během diskuze napadl místopředsedu poslanecké sněmovny a předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD). Sporu předcházel fakt, že poslanec Volný nerespektoval nošení roušky v jednacím sále.

Volný následně na adresu předsedajícího začal prohlašovat, že sociální demokraté jsou zbabělci a zkorumpovaná verbež. Tomáš Hanzel pak poslanci pohrozil, že pokud se neuklidní, vypne mu mikrofon. To se nakonec stalo a Volný zamířil přímo k místu předsedajícího, kde použil jeho mikrofon.

„Takhle mě určitě neumlčíte. Já jako volený zástupce lidu mám právo se vyjádřit. Jestli tady půjdeš, dostaneš flákanec. Nechte mě vystoupit,“ křičel nezařazený poslanec Lubomír Volný zvolený za SPD, který následně napadl předsedajícího schůze Hanzela.

Poté zasáhlo několik dalších poslanců, potyčku ukončila až ochranná služba. „Já jsem vás varoval,“ dodal Volný. Předsedající Hanzel byl nucen vyhlásit pauzu a Lubomír Volný byl až do konce jednacího dne vykázán ze sálu. Za pravdu je třeba bojovat, rozdávat i přijímat rány. Vždy připraven,“ vyjádřil se nezařazený poslanec po potyčce na twitteru. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje co nejrychlejší svolání mandátového a imunitního výboru poslanecké sněmovny a potrestání poslance Volného. „Děkuji ochranné službě Policie ČR za bleskový zásah proti poslanci Volnému, který napadl předsedajícího schůze sněmovny,“ prohlásil krátce po incidentu Hamáček. 

Událostí se už zabývá také policie. „Možným porušením hygienických opatření ze strany dvou poslanců Parlamentu ČR, ke kterému mělo dojít během dnešního jednání poslanecké sněmovny, se zabýváme. Po vyhodnocení dostupných materiálů věc oznámíme příslušnému správnímu orgánu k vyřízení,“ informovali policisté na twitteru poté, co Volný a jeho kolega Marian Bojko ve sněmovně vystupovali bez roušky. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner