Proklikej se na festival, který zažiješ jen jednou v roce. Mezi ploty vítězí nad krizí už tuto neděli!

Eric Drooker

Na festivalu Mezi ploty se i letos se svými fanoušky propojí desítky kapel a divadel. Tentokrát ale online. Tradiční festival pořádaný v pražských Bohnicích se letos přesune na obrazovky.

Festivalu se i letos zúčastní špičkoví muzikanti a divadelníci. Vystoupí Barbora Poláková, Xindl X, Kašpárek v rohlíku, Marta Jandová, Sto zvířat, Tomáš Matonoha, Bohnická divadelní společnost či soubor Na stojáka.

„Nebylo to vůbec jednoduché,“ říká ředitel této originální přehlídky Robert Kozler. „Koronavirová krize nás – stejně jako spoustu dalších – tvrdě zasáhla. Ale protože empatie a lidská sounáležitost, které se neústupně snažíme prosazovat, budou teď zapotřebí ještě víc než dřív, rozhodli jsme se s tisíci ‚meziplotařů‘ setkat na internetu. Netušil jsem, že z toho nakonec vzejde tak mimořádná akce, do které se různými způsoby zapojí prakticky všichni, kdo měli na Plotech letos vystoupit,“ dodává.

Živý přenos doplní předtočené kousky, které vznikly speciálně pro Mezi ploty online. Bude to třeba Malý princ v podání skvělých herců, který nám dodá poetickou sílu do dalších bojů, lehce nostalgické vzpomínky na minulost Plotů či sbírka vybraných hudebně-tanečních zdravic.

 

Rozmanitost večera bude obrovská. Dále vystoupí kapely a zpěváci Divokej Bill, Čechomor, Tomáš Klus, Mňága a Žďorp, Dan Bárta, Lenka Dusilová, PSH, Dáša Vokatá s Oldřichem Kaiserem, Pavel Liška, Marek Daniel, Adéla Elbel, Arnošt Goldflam, Vilma Cibulková, Gipsy.cz a mnoho dalších. Všichni se kromě hraní taky tak trochu poodhalí. Ale nebojte se, festival Mezi ploty s decentností sobě vlastní zajistí, aby to bylo odhalení navýsost duševní. Vystoupí zkrátka všichni, kterým pandemie dovolila dostavit se do Bohnic.

Festival startuje v neděli 14. června v půl osmé večer na www.meziploty.cz, novinky.cz, ceskenoviny.cz a mall.tv. Tak si ho nenechte ujít!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články