Prokop. Ondřej Prokop. Malá s Kořanovou mají v ANO kvalitního nástupce

Ondřej Prokop (ANO) (hnutí ANO)

Ondřej Prokop (ANO) | FOTO: hnutí ANO

Hnutí ANO nezřídka vyprodukuje komické politické figurky. V minulém volebním období to byly především dvě hvězdy. Nejdříve Taťána Malá a na ni navázala poslankyně Barbora Kořanová. Obě dámy teď mají více než „kvalitního“ nástupce. Nesedí ve sněmovně tak jako dříve ony, ale šéfuje pražské buňce hnutí ANO. Navíc se vskutku svérázným způsobem snaží v letošních volbách probojovat na magistrát . Zatím však vyvolává to, co zmíněné dámy. Údiv, smích a pobavení.

Ondřej Prokop na sebe téměř každý den upozorní na sociálních sítích. A ne kvůli tomu, že by měl trefný postřeh nebo hlubokou myšlenku. Naopak. Možná největší ohlas zaznamenal v uplynulých dnech jeho absurdní boj proti autům s mimopražskou SPZ. Spočítal, že obyvatelům Prahy tito lidé zabírají přes den, kdy do Prahy dojíždějí, 200 tisíc parkovacích míst. Krajně nepodstatná fakta, například že i obyvatel Prahy může mít mimopražskou SPZ, nebo naopak „cizák“ dojíždějící z Děčína může mít pražskou SPZ, mladá hvězda hnutí Andreje Babiše neřeší. Naopak už se na jeho snahu nalepili aktivní občané, jeden z nich začal se psem obcházet sídliště, sepsal přes den všechny SPZ zaparkovaných aut a v nočních hodinách vyrazil na kontrolu, zda tam auta stojí, nebo odjela mimo Prahu. Se seznamem se Ondřej Prokop samozřejmě vyfotil.

Další den se pochlubil, že i z pozice opozičního zastupitele dokázal prosadit, aby byla posekána travnatá plocha v jeho obvodu. Že si seč vynutil v době, kdy teploty přesahují hranici 35 stupňů Celsia a tedy se tráva neseká, to opět neřeší. V úterý na sebe ještě upozornil, když v rozhovoru pro Seznam Zprávy nedokázal vyslovit slovo biodiverzita.

Protože je Ondřej Prokop horlivým fanouškem Andreje Babiše, často mu píše pochvalné příspěvky pod jeho sdělení na sociálních sítích. Například když Babiš nedávno sdělil, že je v Kanadě a vybírá synovi (tomu mladšímu, který ještě nebyl na dovolené na Krymu) školu, Ondřej Prokop mu napsal: „Užívejte cestování. USA je pro mě vždy inspirativní prostředí.“ V zeměpisu nebyl Ondřej Prokop asi nejsilnější.

Každý den nová výzva. A nový pseudoproblém k řešení. A proto se Ondřej Prokop pohoršoval nad tím, že v Podolí už není pruh na parkování aut, ale je z něj cyklopruh. A tedy, že ubyla parkovací stání. Vše je opět naopak, parkovací stání tam jsou, cyklopruh je na místě cyklostezky. Důvodem tohoto  pohoršení je pravděpodobně neznalost dopravního značení. Do voleb zbývají ještě dva měsíce. O panu předsedovi nepochybně ještě uslyšíme.

(Týdeník FORUM)

Je kvalitním nástupce hvězd typu Taťána Malá nebo Barbora Kořanová. Několikadenní ministryně spravedlnosti Taťána Malá se kromě opsané diplomky o králících zapsala do historie výrokem: „O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ řekla ještě jako poslankyně s odkazem na kauzy stranického šéfa Babiše.

Její sněmovní kamarádka a stranická kolegyně Barbora Kořanová měla pozoruhodných výroků a postřehů celou řadu. Za všechny možná její vyjádření pro dezinformační Parlamentní listy: „Andrej Babiš je nesmírně pracovitý člověk, manažer, exekutivní typ. Nevím, zda by ve funkci prezidenta mohl tyto schopnosti plně uplatnit, přece jen je to funkce značně odlišná od funkce premiéra, více protokolu, oficialit apod. Kandidovat by měl, minimálně by to prezidentskou volbu udělalo zajímavější, avšak podle mne má i značnou šanci uspět, těší se podpoře veřejnosti.“

Líheň Ondřeje Prokopa je jasně patrná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články