Propagandistická ruská televize srovnává Zemana s Trumpem

Eric Drooker

Podobu mezi kontroverzním americkým uchazečem o prezidentské křeslo a českou hlavou státu vidí ruská televize RT. Stanice ovládaná Kremlem a propagující proputinovské názory dokonce na svém webu připravila test znalostí výroků Zemana a Trumpa. Oba politici jsou podle RT ve svých názorech výstřední a často šokují občany zemí, ve kterých žijí.

Zeman už své ambice uskutečnil, Trump čeká

„Donald Trump čeří vody v USA svojí kontroverzní prezidentskou kampaní. V České republice je politik známý podobným stylem, který už svoje prezidentské ambice uskutečnil,“ tvrdí RT, televize, která je považována za hlásnou troubu Kremlu.

[ctete-foto]44755[/ctete-foto]

„Miloš Zeman sice nemá takové pravomoci jako jeho americký protějšek, ale určitě nahlas oslovuje (a někdy šokuje) Čechy,“ píše stanice na svém webu, kde také zveřejnila krátkou anketu. V ní si čtenáři mohou vyzkoušet, jak moc znají názory obou politiků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]