Proruská pátá kolona má v Česku vlivné přívržence

Ruský symbol "Z" (AdobeStock)

Ruský symbol "Z" | FOTO: AdobeStock

Před týdnem se na Václavském náměstí v Praze sešlo asi  70 000 lidí na údajné demonstraci proti drahým energiím. Zazněla různá hesla, ale každý člověk znalý problému pochopil, že ve skutečnosti se jednalo o pokus odklonu od západní orientace České republiky, protože se na této akci podílelo Rusko a proputinovské síly podporující mafiánský režim v Kremlu.

Protestující nehájili české národní zájmy, ale posloužili Moskvě jako oni typičtí Leninovi užiteční idioti. „Protest na Václavském náměstí svolaly síly, které jsou extrémně prorusky orientované,“ uvedl ve svém prohlášení premiér Petr Fiala. Ten pak dále dodal. „Je zřejmé, že ruská propaganda a dezinformační kampaně se na našem území objevují pravidelně a někdo jim jednoduše podlehne. Interpretace událostí v požadavcích organizátorů ukazuje na silně proruské výklady, které neodpovídají zájmům České republiky.“

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Přesně tak! Podle mého názoru existují dvě strany mince. První není jen důsledkem ruské propagandy, ale také hybridní války, kterou Rusko vede proti sjednocené Evropě. Její důsledky pociťují všichni Evropané včetně českých občanů. Skutečnost je taková, že Rusko rozpoutáním této války též prostřednictvím Gazpromu a dodávek zemního plynu porušilo antimonopolní zákon. Už jsem o tom několikrát psal a rád bych znovu připomněl, že antimonopolní vyšetřování Gazpromu Evropskou komisí stále probíhá. V případě nepříznivého výsledku by to pro tuto ruskou státní společnost mohlo znamenat vysokou pokutu řádově ve výši desítek miliard eur, které by evropské země mohly použít k vyplacení kompenzací zejména postiženým domácnostem a malým podnikům. Domnívám se, že by to výrazně přispělo k oslabení pozic ruské propagandy v Evropě. Česká vláda jakožto předsednická země EU by tomuto problému měla věnovat větší pozornost.

Tento problém má však ještě druhou stránku mince. České zákonodárné a výkonné orgány důsledně vystupují proti ruské hrozbě a hájí zájmy země. Ale mezi úředníky na nižších úrovních, a zejména v systému vymáhání práva je poměrně dost lidí, kteří otevřeně a v rozporu s právním řádem sympatizují s putinovským Ruskem, čímž škodí dobrému jménu České republiky.

(Týdeník FORUM)

Před časem jsem uvedl, že kvůli některým českým strážcům zákona jsem byl dva roky vězněn v Praze v pankrácké věznici v tzv. vydávací vazbě na základě zfalšovaného mezinárodního zatykače vydaného Ruskou federací. Stal jsem se rukojmím Putinova gangu, který chtěl, aby se jeho členové vyhnuli odpovědnosti za své trestné činy praní špinavých peněz ze západních finančních trhů a z toho důvodu proti mně vykonstruovali trestní řízení. Nezákonnost mého pronásledování byla zřejmá od samého počátku.

Česká republika v mém případě porušila mezinárodní závazky spočívající v tzv. Evropské úmluvě potvrzené Evropským soudem pro lidská práva a Interpolem. Dva roky však někteří čeští státní zástupci a soudci i přes jasné důkazy ignorovali fakt, že v Rusku neexistuje nezávislá justice, ale také vyjádřili k této zemi, notoricky známé nedodržováním zákonnosti a porušováním lidských práv důvěru, že v mé záležitosti umožní spravedlivý proces. Což byl nesmysl od samého počátku.   Ale to není všechno. Úředníci Ministerstva vnitra České republiky, kteří jsou pověřeni azylovým řízením, po dobu jednoho a půl roku nesplnili v mém případě zákonnou povinnost rozhodnutí o udělení právní ochrany žadatele.

Zjistil jsem rovněž, že podivnou shodou okolností jednal už dříve o mém vydání do Ruska vysoce postavený člen české prezidentské kanceláře se zástupci ruských ve skutečnosti kriminálních orgánů. Dopis od Evropského soudu pro lidská práva s důležitým rozhodnutím, který mi byl zaslán, jsem obdržel až po dvou měsících místo jednoho týdne, jak bývá obvyklé. Navzdory poškození dobrého jména České republiky a spáchaným přestupkům nejenže nikdo z výše uvedených státních zaměstnanců nebyl pohnán k odpovědnosti, ale je jim dále umožněno v pokračování porušování zákonů vůči ostatním lidem. Navíc nechápu reakci ministrů spravedlnosti, vnitra a nejvyššího státního zástupce, kteří nezasáhli a nereagovali na mé stížnosti.

Autor je ruský podnikatel žijící v České republice. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články