Proruský kolaborant ve funkci generálního prokurátora v Luhansku zahynul při výbuchu

Sergej Gorenko (GPLNR, wikimedia, CC BY-SA 4.0)

Sergej Gorenko | FOTO: GPLNR, wikimedia, CC BY-SA 4.0

V okupovaném Luhansku došlo v prostorách tzv. Generální prokuratury Luhanské demokratické republiky k výbuchu, při kterém zahynul další z proruských kolaborantů – Sergej Gorenko, který vykonával funkci tamního generálního prokurátora.

„Podle předběžných údajů zemřel generální prokurátor Sergej Gorenko na zranění, která utrpěl v důsledku výbuchu ve své kanceláři,“ uvedla agentura RIA Novosti. Spolu s Gorenkem zemřela při výbuchu uvnitř budovy i jeho „náměstkyně“ Jekatěrina Steglenková.

Nejprve bylo ruskými médii ohlášeno, že v důsledku exploze byl Gorenko zraněn. Později, když se informace o jeho úmrtí objevily na Telegramu, byla jeho smrt oficiálně oznámena.

Gorenko se stal obětí výbuchu nastraženého výbušného zařízení, které explodovalo poblíž jeho kanceláře. Okupanti z výbuchu obvinili Ukrajinu, ta jakékoliv zapojení do akce odmítá.

„Likvidaci takzvaného generálního prokurátora Luhanské demokratické republiky a jeho zástupkyně je třeba považovat za ukázku vyřizování účtů místních organizovaných zločineckých skupin, nebo za čistku Ruské federace od svědků válečných zločinů,“ uvedl poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články