Prosíme o rezervaci na dnešní večer. Do kdy máte otevřeno? Lidé si dělají legraci z restaurace papalášů Prymuly a Faltýnka

ČTK

Ministr zdravotnictví plk. prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. | FOTO: ČTK

Restaurace Rio’s Vyšehrad je od rána terčem posměchu. Lidé si z „papalášské hospody,“ jak luxusní podnik na Vyšehradě přezdívají, dělají legraci kvůli tomu, že v době, kdy měla být podle nařízení zavřená, hostila toho, kdo nařízení vydal. Romana Prymulu a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Lidé podniku na Facebooku píší rezervace, ptají se, do kolika hodin má restaurace otevřeno, a tak dále.

Po stovkách vzkazů a komentářů restaurace zmizela z Facebooku. Lidé si objednávali rezervaci stolu na dnešní večer. Ptali se, zda musejí mít roušky. Zajímalo je také, v kolik hodin restaurace zavírá. Vše bylo bez odpovědi. Lidé restauraci ve velkém také sdíleli mezi své přátele a zvali kamarády na večerní party v podniku, kde se to smí.

V internetovém hodnocení restaurace někdo pod jménem Romana Prymuly z legrace napsal: „Dorazil jsem až před desátou, ale nechali nás tam i po zavíračce. Moc příjemný servis a obsluha. Bylo vidět, že během nouzového stavu nejsou tak přepracovaní. Roušky nepovinné. Určitě se brzy vrátím.“

Na Facebooku také vznikla událost s názvem „Jdu na pivo s Romanem Prymulou”. Během několika hodin o ni zájem projevily desítky tisíc lidí.

Že si z celé skandální aféry dělají lidé legraci, by Prymulu, Babiše a Faltýnka nemělo nijak uklidňovat. Rezignovat by totiž neměl jen Prymula, ale i Babiš. V případě Faltýnka jde o další kauzu v dlouhé řadě. Poslaneckého mandátu se měl vzdát už dávno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner