Prostě se vyfotíme. Politici pózovali v domově pro seniory bez roušek. Teď je tam nákaza

Facebook

Fotografie z facebookové stránky městského obvodu Ústí nad Labem – Severní Terasa | FOTO: Facebook

V domově pro seniory v Doběticích v Ústí nad Labem se prokázala nákaza koronavirem. Jak vážná situace je, není zřejmé – ředitel Jiří Vronský nechtěl počet nakažených blíže specifikovat. V zařízení každopádně platí od úterý zpřísněná hygienická opatření, mimo jiné zákaz návštěv.

Přísná opatření jsou platná do odvolání, jedná se o tom, zda spolu s klienty půjdou do karantény i někteří zaměstnanci.

Přísná pravidla přitom v domově platila už dřív. Konkrétně od konce května byl v platnosti režim, kdy musely mít všechny návštěvy roušky, nechat si při vstupu změřit teplotu, dezinfikovat si ruce a podepsat prohlášení o tom, že nepřišly do styku s infikovanou osobou.

FB Domova pro seniory Dobětice

Před dvěma týdny, konkrétně ve středu 2. září, slavili v domově pro seniory v Doběticích 25 let od jeho založení. Hrála teplická dechovka Doubravanka, přišli se podívat i místní politici. Na fotografiích, které na sociálních sítích sdílel jak samotný domov, tak radnice Severní Terasy, vidíme starostu městského obvodu Jaroslava Šimanovského (ANO), náměstka primátora Ústí nad Labem Tomáše Vlacha (ANO) a bývalou městskou radní, někdejší poslankyni parlamentu Květoslavu Čelišovou (KSČM). Všichni jsou bez roušek.

„Při hudbě se klienti krásně bavili a mlsali připravené občerstvení,“ píše se o akci na stránkách městského obvodu Severní Terasa. Na sociálních sítích byla účast politiků na oslavě patřičně vyzdvižena.

Připomeňme, že to bylo v době, kdy již platila přísnější opatření pro nošení roušek na úřadech, nemluvě o stále platném nařízení pro domov seniorů. Politici toto nařízení porušili, nyní to ovšem zlehčují.

„Při vstupu nám byla změřena teplota, desinfekce. Pouze při opravdu krátké zdravici nás požádal pan ředitel, abychom si je sundali, aby hůře slyšící slyšeli,“ uvedl pro HlídacíPes.org starosta Šimanovský. Podobně mluví i náměstek Vlach: „Bylo to na doporučení pana ředitele.“

DS Dobětice

Pravidla pro návštěvy DS Dobětice platná od 25. května 2020

Z fotografií je ale zřejmé, že roušky nemají ani ti z politiků, kteří zrovna nemluvili. Sál byl navíc ozvučen, což staví do poněkud jiného světla argument o horší slyšitelnosti.

Oba politici shodně uvádějí, že je k sundání roušek vyzval ředitel domova Jiří Vronský. Ten na zaslané dotazy nereagoval.

Karanténní opatření v domově pro seniory budou platit až do odvolání a o dalším postupu jedná ředitel domova s ústeckou hygienou. Je možné, že do karantény půjdou i někteří ze zaměstnanců domova. „Zatím jsme vytipovali osoby, které budeme testovat, ale o délce karantény zatím nepadlo ani slovo,“ uvedl Vronský pro ČTK.

Příspěvek publikujeme s laskavým svolením serveru HlídacíPes.org.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner