Prostě vás zničím. Jako. Velitel policie, který bránil vyšetřovatele Čapáku, končí

Policie ČR

Generál Miloš Trojánek | FOTO: Policie ČR

Šéf pražské policie Miloš Trojánek, který se postavil za vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, končí. Informaci přinesl server Neovlivni.cz. Podle webu Trojánek chce odejít z Prahy zpět do regionů, odkud přišel. Jeho odchod může mít zásadní dopad na vyšetřování kauzy premiéra v demisi Andreje Babiše. Právě Trojánek se totiž za komisaře Nevtípila, který Čapí hnízdo vyšetřuje, výrazně postavil a ostře se ohradil proti pokusům Babiše diskreditovat vyšetřovatele.

Jak naznačuje neovlivni.cz, odchod Trojánka může být pro kauzu Čapí hnízdo osudný. Mezi svými kolegy měl vyšetřovatel Pavel Nevtípil údajně prohlásit, že pokud Trojánek odejde, sám na oddělení dlouho nevydrží.

Policie ČR

Babiš tak může slavit další dílčí vítězství. Po ovládnutí Generální inspekce bezpečnostních sborů, odkud vyhnal šéfa pomocí psychického nátlaku a výhrůžek, tak padl i ředitel pražské policie, který byl dalším, kdo mu stál v cestě.

V případě odsouzení hrozí Babišovi, jeho manželce, dětem a dalším členům rodiny, až deset let vězení.

„Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo, který dlouhodobě patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality, je opět stavěn do negativního světla v souvislosti s vyšetřováním jiných kauz. Proti těmto snahám o diskreditaci a znevěrohodnění hlavního vyšetřovatele se důrazně ohrazuji. Znovu zdůrazňuji, že pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze. Vzhledem k této skutečnosti proto absolutně vylučuji jakýkoli politický zásah do vyšetřování a odmítám spekulace o nezákonnosti postupu policejního orgánu,“ napsal v minulém roce Miloš Trojánek.

Na vyšetřovatele Čapího hnízda přímo útočil Andrej Babiš a jeho noviny, kteří se jej pokoušely znevěrohodnit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner