Protest proti nehoráznému projevu prezidenta republiky

()

Prezident Miloš Zeman během svého inauguračního projevu ostře napadl své názorové oponenty, nezávislé novináře, Českou televizi a jednoho konkrétního podnikatele – Zdeňka Bakalu. Není schopen jakékoli velkorysosti a nadhledu, utápí se v nenávisti a štve jednu část národa proti druhé.

Proti takovému nehoráznému chování je třeba se rozhodně ohradit. Není možné, aby prezident republiky uváděl novináře jako kategorii srovnatelnou s neonacisty. A je totálně absurdní, aby v inauguračním projevu jmenovitě napadal jakoukoli konkrétní osobu, ať už je to kdokoli.

Miloš Zeman se znovu zachoval jako ubohý chudák, který není schopen přednést žádné pozitivní poselství. Ani druhá výhra ve volbách nepřiblížila Zemana k tomu, aby se z něj stal alespoň trochu státník.

Ve středu Miloš Zeman položil věnec k hrobu prezidenta Masaryka, aby hned o den později jeho památku svým projevem poplival. Byl to přitom právě Masaryk, který dal národu vědomí sounáležitosti a široce sdílenou vizi humanity.

Zemanovo necivilizované a hulvátské chování je třeba odsoudit a pracovat na tom, aby příští prezident byl důstojnou osobností, která nebude při inauguračním projevu řešit své mindráky a nebude škodit České republice a jejím občanům.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]