Proti Babišovi budou lidé v pondělí demonstrovat ve 200 obcích

V pondělí začne další těžký týden pro Andreje Babiše. Lidé proti němu budou demonstrovat tři dny po sobě. Demonstrace jsou organizované a rozdělené – v pondělí to budou menší města a obce, těch už se přihlásilo přes 200. V úterý bude velká demonstrace v Praze a ve čtvrtek demonstrace v krajských městech celé země.

Heslo je jasné: Za demisi Andreje Babiše. Přehled všech demonstrací je možné najít ZDE. „Politické události posledních dní nám nedovolují trávit klidný advent doma. Jak víte, Mikuláš nadělil Andreji Babišovi hned dva dárky najednou. Nejprve evropský audit, který potvrdil premiérův střet zájmů a jeho neoprávněné obohacování o miliardové částky ročně, a vzápětí poté obnovení premiérova trestního stíhání, zveřejněné nejvyšším státním zástupcem. Oba skandály jasně ukazují na nutnost premiérovy okamžité demise. A my mu ji hlasitě připomeneme!“ stojí v prohlášení iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

Vánocemi a prosincem protesty rozhodně neskončí. Naopak, právě pondělní demonstrace má za cíl dát dohromady akční lidi po celé republice, ty propojit a v dalším období dále rozvíjet spolupráci, jak popisují aktivisté. „Rádi bychom teď využili aktuální momentum pro maximální mobilizaci a propojování akční sítě napříč ČR. To, co je však nejdůležitější, je naše spolupráce a synergie do budoucna. Proto po Novém roce rozjedeme koncepční a systematickou spolupráci na podporu místních skupin Milionu chvilek. Naším cílem je tvořit společně akční a přátelskou síť lidí, kteří hlídají a kultivují demokracii!“ vysvětlují lidé z Milionu chvilek pro demokracii.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner