Proti Benešové potřetí. Tisíce lidí půjdou na Staroměstské náměstí a příště možná na Václavák

Pavel Hofman

V pondělí 13. května v 18.30 se lidé opět sejdou na Staroměstském náměstí v Praze, ale i v dalších městech, aby dali najevo svůj nesouhlas se jmenováním Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Již dvakrát se podařilo svolat tisíce občanů a organizátoři slibují, že pokud se demonstrace podaří, příštím cílem bude sejít se na Václavském náměstí.

Toto jsou požadavky, které hnutí Milion chvilek pro demokracii definovalo jako nejdůležitější:

1) Demise Marie Benešové
2) Vláda se zaručí, že neodvolá Nejvyššího státního zástupce.
3) Zaručí se tím, že přijme a naplní SEDM POJISTEK pro nezávislost justice.

Benešová místo snahy situaci uklidnit, k již konaným demonstracím řekla: „Včera jsem viděla na náměstí mladé lidi a troufám si odhadnout, že kolikrát ani nerozeznají rozdíl mezi státním zástupcem a soudcem…“ A mnoho těch, komu její jmenování vadí, si připomnělo nesmrtelná slova komunisty Štěpána o tom, že „děti nebudou rozhodovat“.

„Nesoudíme tedy paní Benešovou za to, co by udělat mohla, ale za to, co už udělala. Je toho na jednu ministryni spravedlnosti víc než dost!“ dočteme se v popisu facebookové události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner