Poslanec ODS Václav Klaus mladší jako jediný ze své strany spolu s koalicí ANO, SPD a KSČM hlasoval pro Radka Kotena jako šéfa bezpečnostního výboru sněmovny. Na jeho hlavu se logicky snesla kritika – a Klaus to jako vždy komentoval po svém.

„Asi deset novinářů (hlavně veřejnoprávních) mě vyslýchalo, proč jsem potvrzoval člena SPD za předsedu výboru ve sněmovně,“ neopomněl začít svůj facebookový příspěvek Klaus rýpnutím do České televize a Českého rozhlasu.

Zdůraznil, že je jeho právem hlasovat podle svého uvážení. „Budu ho uplatňovat i v příštích čtyřech letech,“ dodal s tím, že se mu hnusí kádrování ve sněmovně a že volil všechny předsedy výboru, a to i sebe.

„Nevolil jsem paní Válkovou (ANO), pamatoval jsem si její konflikt s lidickými ženami a adoraci protektorátu. Nevolil jsem paní Balcarovou (Piráti), neb jsem měl informace z Prahy 9 od o jejím aktivistickém působení na devítce…“ vysvětlil Klaus.

Nejdůležitější je ale jeho poslední sdělení: „Proti SPD nic nemám, volil jsem i Radima Fialu za předsedu výboru. Stejně jako třeba lidovce Benešíka. Nebudu se ale zpovídat z každého hlasování, fakt ne,“ napsal poslanec ODS.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora