Protikrizová opatření nedostatečná, zaklekávání na výbornou. Vláda dostala vysvědčení za koronakrizi

Vysvědčení vládě -  osvědčený formát satirické kritiky, tentokrát na téma koronakrize (FB TOP 09)

Vysvědčení vládě - osvědčený formát satirické kritiky, tentokrát na téma koronakrize | FOTO: FB TOP 09

Opozice vystavila vládě Andreje Babiše vysvědčení za postup během krize způsobené koronavirem. Kopírovací střediska i případné paspartovací dílny v areálu Agrofertu mohou ale i tak při pátečním odpoledni klidně zavřít. Už letmý pohled na předměty i hodnocení totiž napovídá, že z toho žádná hromadná zakázka nekouká. 

Hodnocení s převahou pětek a jedniček zasazuje silné stránky Babišova kabinetu do bizarních oblastí lidského počínání a naznačuje, že v důležité agendě naopak propadá. Autoři byli nicméně při vyplňování dokumentu spravedliví. V záhlaví totiž vzpomněli Hrad i komunisty, bez jejichž nemalého přispění by Babišova vláda nejspíš ani nevznikla. V předmětech pak připomněli i zapojení ČSSD a mezi známkami padla i jedna trojka. Tou vládě patrně přiznali funkčnost prvotních restriktivních opatření a snad i jejich relativně časné vyhlášení.

FB TOP 09

TOP 09, která satirický formát vysvědčení oprášila nejspíše v inspiraci od Pirátů, dokument na sociálních sítích doprovodila následujícím vzkazem:

„Studenti základních a středních škol si dnes vyzvedávají vysvědčení a my jsme jedno vystavili vládě. Ne však z vládnutí obecně, ale především ze zvládnutí koronakrize. Jak si vedla?

Chyby by vzhledem k podmínkám šlo odpustit, kdyby je vláda přiznala a přišla po nich sebereflexe a nápravné kroky. Místo nich ale vláda zapírala, vymlouvala se, obviňovala opozici a vládní poslanci nepovolili ani zřízení vyšetřovací komise, která by postup vlády nestranně zhodnotila.

Hodnocení proto vystavujeme aspoň tímto symbolickým způsobem. A pro ty, kteří by snad chtěli tvrdit, že opozice vládě jen házela klacky pod nohy a sama nic nenavrhovala, si dovolujeme přiložit seznam našich návrhů, které jsme předkládali v průběhu celé krize a které nám vláda zamítala, aby řadu z nich následně předkládala za sebe a pochlubila se jimi.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]