Protilátky při očkování nehrají vliv, tvrdil Babiš. Jeho dcera kvůli nim ale vakcínu nedostala

Andrej Babiš s dcerou Vivien (ČTK)

Andrej Babiš s dcerou Vivien | FOTO: ČTK

Vrchní šéf „přes očkování“ Andrej Babiš buď neví, co říká, nebo opět lže. Když před časem vyvracel slova Jaromíra Jágra, který tvrdil, že se nemůže naočkovat, protože má v těle mnoho protilátek, premiér tvrdil, že to není pravda. Nyní, když si chtěla nechat aplikovat vakcínu jeho dcera, nebylo to možné. Kvůli vysokému množství protilátek.

Hokejová legenda byla v červnu oslovena Babišem, aby se stala tváří očkování. Ministerský předseda totiž potřeboval někoho, kdo by přesvědčil veřejnost, že vakcinace je důležitá, a on by poté mohl vyprávět, jak jeho vláda zastavila šíření pandemie. Jágr ovšem politika, kterému do té doby vycházel ve všem vstříc, odmítl s tvrzením, že má vysoké množství protilátek, tudíž není jeho očkování možné.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Na to Babiš reagoval pro Blesk Zprávy: „O této věci jsem informoval experty, kteří dostali za úkol to veřejnosti vysvětlit, a podle profesorky Vašákové protilátky nebrání tomu, aby se tito lidé nechali očkovat.“ Tohle konstatování předsedy vlády tedy brala veřejnost jako bernou minci. Pokud to přeci tvrdí člověk, který se pasoval do role šéfa přes očkování, musí tomu rozumět.

Zdání ovšem zřejmě klame, či se Babiš jen nechtěl smířit s tím, že ho legendární „osmašedesátka“ v důležitý moment nepodpořila. Rozhodně se ovšem premiérova slova moc neshodují s tím, co včera konstatovala Monika Babišová. Manželka šéfa hnutí ANO totiž Blesku svěřila, proč jejich dcera Vivien vakcinaci zatím nepodstoupí.

„Vivi by se nechala moc ráda naočkovat a je naštvaná, že zatím nemůže,“ řekla premiérova žena. „Nechala si totiž nabrat protilátky a má je šíleně vysoké, což jsme byli všichni překvapení. Znamená to, že musela covid prodělat, ale vůbec o tom neví, nic jí vůbec nebylo,“ dodala a zdůvodnila tak, proč zůstane dcera zatím bez očkování.

Jsou tedy protilátky u dětí politiků jiné, než ty u vrcholových sportovců? Nebo se liší u žen a mužů? Nebo Babiš zase jenom lže?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]