Protimafiánský útvar vyšetřuje dva členy vlády. A co? A nic

ČTK

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Detektivové prověřují Andreje Babiše a Miroslava Tomana kvůli několika možným trestným činům, které souvisejí s jejich střetem zájmů. S touto informací přišel v pondělí server Seznam Zprávy s tím, že oba členy vlády s největší pravděpodobností vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Tedy špičkoví odborníci Policie ČR, kteří jsou vyškoleni na odhalování a chytání mafiánů, nyní sbírají důkazy na premiéra a ministra zemědělství.

Facebook A. B.

A co se děje? Nic se neděje. Žádná mimořádná tiskovka obou politiků, vysvětlování. Žádný dočasný odchod z funkce. Neprobudil se samozřejmě ani pan prezident, který intenzivně pokračuje ve svém mlčení.

S příchodem Andreje Babiše si většina společnosti musela zvyknout na spoustu nových věcí. Že zemi může řídit trestně stíhaný člověk, že zemi může řídit člověk, který křivě přísahá na zdraví svých dětí, že zemi může řídit člověk, kterého vyšetřují orgány Evropské unie kvůli rozkrádání dotací atd. Takže informace o tom, že tohoto pána opět někdo vyšetřuje kvůli dalším trestným činům, jen tak někoho nerozhodí. Jenže tak to není správně.

Normální totiž je, že premiér a ministři nejsou vyšetřováni policií a že je Evropa nemá za rozkrádače dotací. Politici by měli jít příkladem, a ne být odstrašujícími postavami z mafiánských filmů. Nezvykejme si na to, to, co tady provádějí Babiš, Toman, Zeman a další, není správné a není normou. Naopak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner