Protopopová uklidila Babišova syna. Babiš teď uklidil Protopopovou

Dita Protopopová (ČTK/Vondrouš Roman)

Dita Protopopová | FOTO: ČTK/Vondrouš Roman

Doktorka Protopopová se smutně proslavila evidentně cinknutým zdravotním posudkem na Andreje Babiše mladšího, a pomohla ho tak uklidit před výpovědí na policii. Nyní je to právě doktorka Protopopová, kdo byl uklizen před zraky veřejnosti. Musela opustit skvělou pozici tajemnice vládní Rady pro duševní zdraví. Vysvětlení je prosté. Budou volby a skandál se zavlečením Andreje Babiše ml. na psychiatrii a pak na Krym nebezpečně narůstá.

Kdyby syn dnešního premiéra tehdy mohl vypovídat, tak by se jeho otec mohl dostat do vězení. Na přímou otázku, zda byl AB junior držitelem akcií Farmy Čapí hnízdo v inkriminovanou chvíli, kdy došlo k přidělení padesátimilionové dotace pro malé a střední firmy, by totiž dotázaný pravdivě sdělil, že žádné akcie neměl. Jeho role bílého koně nebyla od jeho otce dotažená. Přepsání firmy z otce na děti, aby se ze součástky obří firmy stala samostatná malá firma, bylo provedeno nedbale. Akcie měl s nejvyšší pravděpodobností dál holding Agrofert a dotace byla na Babišův nejlepší životní projekt (jak tomu sám říkával) přidělena na základě podvodu.

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Paní doktorka Protopopová lídrovi ANO a faktickému vládci České republiky opravdu hodně pomohla, vysekala ho z průšvihu tím, že dostala do životního průšvihu jeho syna. A otec se jí za to náležitě odvděčil.

Nejprve se ukázalo, že Babiš na ministerstvu financí nutně potřebuje poradce, který je svojí odborností psychiatr. Je to sice absurdní, ale paní doktorka získala post na ministerstvu financí.

Pak přešel náš vládnoucí oligarcha do pozice premiéra, a stal se tak i předsedou vládní Rady pro duševní zdraví. Inu, a tak šla paní doktorka Protopopová do vládní rady jako její tajemnice a faktická šéfka. Premiér Babiš s doktorkou Protopopovou byli tudíž nejvyšší šajby přes psychiku našeho národa.

Co se týče psychiatrie, jsou to oba odborníci na slovo vzatí. Premiér prohlásil dvě své děti za psychicky nemocné a umí diagnostikovat slovem psychopat každého svého odpůrce, pro něhož nemá jinou kompromitující nálepku. Paní doktorka Protopopová zase dokázala odhalit u Andreje Babiše ml. paranoidní schizofrenii tak rychle a důkladně, že vlastně vyvinula novou metodu jakési turbo-diagnostiky. Zatímco běžně se ve světě taková diagnóza stanovuje až po několikaměsíčním sledování pacienta, ona ji dokázala vyšvihnout raz dva.

Andrej Babiš ml. na jižní Moravě (Štěpán Malát / se souhlasem autora)

Vedle turbo-diagnózy ale MUDr. Protopopová ovládá dokonce i retro-diagnózu. To prokázala, když v roce 2018 napsala do lékařské zprávy, že Babišův syn měl schizofrenii již od roku 2008. Shodou jakýchsi náhod právě v době, kdy kriminální kauza Čapího hnízda vznikla udělením dotace. Andrej Babiš ml. sice v té době procházel ve Spojených státech zdravotními testy, aby mohl pilotovat letadla, ale americké zdravotnictví jistě nemá takové zkušenosti jako slovenská doktorka. Jednoznačně tam neumí ani předepisovat zdravotní výlety na Krym. Málokterý jiný psychiatr by navíc obětavě svěřil pacienta do péče vlastního manžela, který nejprve kradl auta a pak se stal zaměstnancem premiérova holdingu.

Miliardář a státník Andrej Babiš ocenil její excelentní kompetence až tak, že z doktorky Protopopové udělal i političku v hnutí ANO. Ta se ale do sněmovny v roce 2017 nedostala. Věčná škoda, byla by perlou naší sněmovny.

Co říci na to, že doktorka-uklízečka Dita Protopopová byla nyní uklizena, aby nestrašila na veřejnosti? Snad jen to, že jí to patří. Nedávno ji Andrej Babiš ml. zbavil mlčenlivosti, aby se už nemohla v jeho kauze schovávat za lékařské tajemství. Pravdu by říct asi nechtěla a lhát je pro ni krajně riskantní. Babo raď. Možná žijeme v zemi, kde je pro psychiatra nebezpečné, když je zbaven mlčenlivosti. Kdyby jí z toho ale bylo moc smutno, může si předepsat nějaké prášky nebo jet s manželem na dovolenou. Třeba na Krym.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]