Jak bude probíhat přesun konvoje v dalších třech dnech

Eric Drooker

Konvoj amerických vojáků, který se od nedělního dopoledne přesunuje přes Českou republiku do Německa, stráví v naší republice ještě necelé tři dny. Po noci strávené v kasárnách ve Vyškově, Pardubicích a Liberci se dnes vojáci objeví v Praze. Stejně jako v krajích je očekáváno i v hlavním městě vřelé přijetí občanů, kteří i pod záštitou akce Hi FRIENDS! chtějí spojencům ukázat, že jejich přítomnost v ČR vítáme.

Kolony, které v neděli dopoledne přijely do naší republiky, se už od brzkého pondělního rána vydaly na cestu do Prahy. Z Liberce vyrazily první vozy už v 8.00 hod., vyškovská a pardubická část má odjezd naplánován na 9.30 hod. V jedenáct hodin první z kolon přijela do Ruzyně. Předpokládané časy příjezdů najdete na 1100mil.cz. Poslední část konvoje by měla do Prahy dorazit zhruba v pět hodin odpoledne.

Prohlídku techniky oživí koncert

Úterní program vojáků je přesně naplánován. Ráno by se měli věnovat údržbě vozidel a odstranění technických problémů, které po cestě přes Polsko a část ČR vznikly. Od deseti hodin dopoledne bude pro zájemce přichystány ukázky americké techniky, které doplní exempláře z historie, jež poskytly kluby vojenské historie. Expozice skončí v 18 hodin.

V rámci úterního programu se také patnáctičlenná delegace amerických vojáků zúčastní prohlídky Plzně. Zde by měla od 12 hodin navštívit místní magistrát a o půl hodiny později vojáky čeká pietní akt u památníku „Díky Ameriko“, kde uctí památku vojáků, padlých ve II. světové válce.

V Ruzyni se mezitím bude připravovat koncert, který je pro spojence přichystán na 16. hodinu. Program a podrobné informace o koncertu najdete zde:

11075245_10202500528314554_7975190631823586518_n

Na večer je připraven ještě jeden koncert. Konkrétně v divadle La Fabrica, od 19 hodin.

Dragouni se vrátí na domovskou základnu

Ve středu brzy ráno začne konvoj postupně opouštět Prahu. První vojáci by se měli vydat na cestu v 5.30 hod. a přes Plzeň budou směřovat na hraniční přechod do Rozvadova. Odtud se Dragouni přesunou do své domovské posádky Rose Barracks v německém Vilsecku. Poslední část konvoje by podle plánu měla opustit území naší republiky ve středu 1. dubna v 11.30 hod.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner