Průvodce na safari sežrali lvi jen pár metrů od jeho auta

Ilustrační foto (pexels.com/Petr Ganaj)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com/Petr Ganaj

Že je práce mezi divokými zvířaty nebezpečná, je bez diskuze. Průvodci na safari ovšem většinou vědí, jaká úskalí může příroda připravit. Pozor si na to nedal muž, o němž informuje deník The Daily Mirror. Jeho nesoustředěnost ho stála život.

Malibongwe Mfila pracoval v jihoafrickém národním parku Marakele. Osudný den se vydal v autě do rezervace hledat gepardy pro zámožné turisty, kteří si přáli je vidět.

Sedmadvacetiletý průvodce ovšem doplatil na chvilku nepozornosti. Když objevil gepardí stopy, rozhodl se Malibongwe pokračovat v hledání zvířat pěšky. To však neměl dělat. Stačil totiž ujít pouze dvacet metrů, když se na něj vrhli dva lvi.

„Údajně zastavil své vozidlo a vystoupil. Když odcházel od silnice, byl napaden a zabit dvěma šelmami,“ řekl mluvčí jihoafrické policie brigádní generál Motlafela Mojapelo. Nepomohla ani rychlá reakce dalšího řidiče, který oblastí projížděl, a když uviděl scénu jako z hororu, zavolal pomoc. 

Přivolaní policisté už nestačili napadeného muže zachránit, lvy však našli a zastřelili. Ředitel společnosti, která turistům nabízí prohlídky safari i luxusní chatu, vzdal průvodci hold. 

„Malibongwe byl nedílnou součástí terénního týmu Marataba Luxury Lodges a byl velkým příslibem pro úspěšnou budoucnost našeho projektu,“ řekl Robert More.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články