Průvodce světem nenávisti: „Jste svině placené Sorosem a CIA“

Eric Drooker

Dalo se to čekat, a taky to rychle přišlo. Úterní rozsudek Městského soudu v Praze, který Tomio Okamurovi nařídil omluvit se za slova o „podvodném webu“ HlídacíPes.org a mediální žumpě napojené na Sorose, vyvolal vlnu reakcí jeho stoupenců. Ty obsahují jak více či méně otevřené výhrůžky, tak útoky na justici, která o případu rozhodla. Zapojila se ovšem i některá média.

„Chtěli jsme Tomio Okamurovi a dalším, kteří nesmyslně útočí na novináře, ukázat, že nelze beztrestně lhát, osočovat a štvát lidi pro médiím.“ Tak komentoval rozsudek ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

Předseda Syndikátu novinářů Adam Černý pak ve vysílání ČRo Plus dodal, že už dlouho pozorujeme ve veřejné debatě útoky na média, nepodložené důkazy. „Čím jsou média ekonomicky slabší, tím jsou politicky zranitelnější. O to je důležitější, aby se dokázala účinně bránit,“ řekl Černý.

Skutečnost je ovšem taková, že zatím nepravomocný rozsudek nezávislého soudu jen vyvolal další vlnu nenávisti. A jejím cílem jsou jak svobodná média, tak justice. Přinášíme letmý průřez těmi nejzajímavějšími výroky.

Svině placené CIA

Když byla řeč o médiích, i prostou zprávu o výsledku soudního jednání lze pojmout kreativně. Stačí jen trochu chtít, jak ukazuje následující přehled.

Přišly i ostřejší reakce: „Rozesmáli jste starce, negramotní politruci z Líšnice, tak vy se domníváte, že nejste podvodným webem fašistických Sorosových presstitutek? Nu, ve stylu vám blízkých medií: Češi mají z negramotných hyen srandu! Ale jejich trpělivost se zemskými škůdci není nekonečná…“ napsal pan Čeněk Urbanec ze Žatce.

A pan Tomáš Vávra dodal, samozřejmě s obvyklým odkazem na George Sorose: „Vy jste obyčejné lživé s USA kolaborující fašistické, český národ zrazující svině placené Sorosem a CIA…“

Na twitteru se pak vyjádřil i Jiří Jeřábek z Olomouce, u kterého se na chvilku zastavíme.

Jiří Jeřábek je podobným slovníkem na sociálních sítích známý. V roce 2016 takto vyhrožoval redaktorům České televize.

Česká televize tehdy prostřednictvím své právní zástupkyně podala na Jeřábka trestní oznámení. V rozsáhlém materiálu o tom psal týdeník Respekt. Jak se v Česku daří postihovat takto otevřené projevy nenávisti? To není ani s odstupem snadné zjistit. Případ totiž skončil v přestupkovém řízení, ze kterého úřady informace neposkytují.

Nic neřekneme!

Původně to vypadalo na policejní vyšetřování. Podnětem se zabývalo olomoucké státní zastupitelství. To si s ním ale nevědělo rady, tak se raději zeptalo na další postup až u nejvyšších žalobců.

„Spisový materiál týkající se pana Jiřího Jeřábka byl ze strany zdejšího státního zastupitelství postoupen na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně, odkud byl následně zaslán k dalšímu opatření na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4,“ řekl olomoucký žalobce Jindřich Pazdera.

V Praze se ale spis taky neohřál a putoval zpátky do Olomouce. „Vámi dotazovaný případ byl dozorován Obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 4 a v listopadu loňského roku předán do správního řízení odboru správních činností v Olomouci, jelikož ze strany policejního orgánu nebyly shledány znaky skutkové podstaty trestného činu,“ říká mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

A na olomouckém magistrátu pátrání končí. Informace z přestupkového řízení jsou totiž neveřejné. Mluvčí Radka Štědrá proto odmítla konkretizovat, zda byl pan Jeřábek uznán vinným z přestupku, případně jaký dostal trest.

Redakce HlídacíPes.org se na výsledek přestupkového řízení opakovaně ptala i Jiřího Jeřábka. Ten ale nikdy na otázku neodpověděl.

Es kommt der Tag…

Stoupenci Tomia Okamury mají poměrně jasno. Média v ČR jsou lživá, na ruku jim jde i zkorumpovaná justice.

Nesmí ovšem chybět George Soros…

… výhrůžky ve stylu Es kommt der Tag…

… a na závěr jedna dobrá rada, jak s rozsudkem naložit tak nějak hezky česky:

Převzato z Hlidacipes.org.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner