PRŮZKUM: Více než pětina živnostníků uvažuje o ukončení podnikání kvůli EET

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Společnost O2 si nechala zpracovat průzkum, ze kterého vyplývá, že v segmentech gastronomie a ubytovacích služeb skoro 70 % podnikatelů nechává nákup EET pokladny na poslední chvíli. Mnohem více alarmující číslo je ale jiné: 22 % podnikatelů zvažuje, že svou činnost raději ukončí.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že dva týdny před ostrým startem má EET pokladnu zakoupenou pouze 28 % podnikatelů. Ostatní zařízení teprve vybírají (30 %), či ho již mají vybrané, ale ještě nekoupili (20 %), přičemž 22 % podnikatelů žádnou pokladnu kupovat nechce a zvažuje, že své podnikání raději ukončí.

screenshot-2016-11-10-12-08-48

Největší obavy v souvislosti s EET mají podnikatelé z nárůstu administrativy (56 %) a z výpadků internetového připojení či problémů se softwarem (47 %). Nedostatečného zabezpečení dat se obává 28 % respondentů.

Většina podnikatelů preferuje EET řešení vyvinuté na míru jejich podnikání (28 %), dalších 27 % dává přednost hotovému hardwarovému a softwarovému řešení se zárukou.

Jako nejvíce důležité při výběru EET řešení označují podnikatelé výši pořizovacích nákladů, měsíčního paušálu a možnost jednoduchého zálohování dat pro případ poruchy zařízení. Z průzkumu dále vyplývá, že téměř třetina podnikatelů (32 %) neví, jaké sankce jim hrozí v případě, že zákazníkovi nevydají účtenku.

screenshot-2016-11-10-12-08-37

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]