Prvňáci a druháci se 18. listopadu vrátí do školy, uvedl ministr Plaga

Ilustrační foto  (Miloslav_Ofukany/Pixabay (Creative Commons CC0 1.0 License))

Ilustrační foto | FOTO: Miloslav_Ofukany/Pixabay (Creative Commons CC0 1.0 License)

Žádné střídání se nekoná. Do lavic se 18. listopadu vrátí všichni žáci prvních a druhých ročníků základních škol. Podle původního plánu se měli vrátit již 2. listopadu, otevírání škol se ale opozdilo. Většina z nich je od 14. října zavřená, výjimku mají mateřské školy, ty zůstaly otevřené.

„18. listopadu se do našich škol vrátí zpět žáci prvních a druhých ročníků, vrátí se žáci přípravných tříd základních škol a vrátí se také žáci škol speciálních,“ potvrdil ministr školství Plaga na tiskové konferenci. „Vrátí se celé třídy, ale žáci budou muset mít roušku po celou dobu výuky, větší apel bude také na větrání. Děti z různých tříd by se ale neměly potkávat,“ doplnil. Fungovat budou také školní jídelny a družiny. Výuka hudební a tělesné výchovy zatím nebude.

Prioritními byly právě první a druhé třídy. Další na řadě by měly být končící ročníky, tzn. deváté třídy a maturanti. Jestli se ale otevřou, je podle ministra zdravotnictví Blatného na vývoji epidemie. „Já si to moc přeji, ale neřeknu vám, jestli je to pravděpodobné. Pravděpodobné je to tehdy, jestli se stane to, co si všichni přejeme, tedy že epidemie bude ustupovat,“ okomentoval situaci Blatný.

Ministr zdravotnictví také potvrdil, že vakcína proti novému typu koronaviru by se do České republiky měla dostat na začátku příštího roku. Očkování nebude povinné. Ministerstvo má ale určené skupiny lidí, ke kterým by se vakcína měla dostat co nejdříve, jde o seniory a zdravotníky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]