Kniha rozhovorů s Miroslavou Němcovou. Kupte si knihu První dáma české politiky

Eric Drooker

Spolek Free Czech Media ve spolupráci s deníkem FORUM 24 vydal již čtvrtou knihu. Její autorkou je Johana Hovorková a publikace se jmenuje Miroslava Němcová – První dáma české politiky. Objednat si ji můžete na e-shopu FORUM.

Kniha obsahuje rozhovor s Miroslavou Němcovou o její životní a politické cestě. Bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny zde hovoří o tom, jak prožila rok 1968 nebo normalizaci. Čtenáři si mohou přečíst, jak těžké bylo vybrat si správnou školu, jak se seznámila se svým mužem nebo jak na konci 80. let bojovala s vážnou nemocí.

Po sametové revoluci pak Miroslava Němcová založila knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou a vstoupila do ODS. S touto stranou je spojena její politická kariéra, kterou začala v městské radě. S Johanou Hovorkovou hovořila Miroslava Němcová o Václavu Klausovi, Miloši Zemanovi, o opoziční smlouvě, o tom, jaký byl Stanislav Gross, a samozřejmě i o nástupu Andreje Babiše k moci.

V roce 2020 se Miroslava Němcová stala senátorkou, když porazila Václava Hampla. V rozhovoru se zmiňuje o tom, jak probíhala kampaň, nebo o tom, proč se vlastně rozhodla opustit po více než dvaceti letech poslaneckou sněmovnu.

Kniha obsahuje i mnoho fotografií z osobního archivu Miroslavy Němcové, některé její projevy z doby, kdy pracovala jako poslankyně, a také úvodní slova režisérky Olgy Sommerové a někdejšího disidenta Františka „Čuňase“ Stárka.

Knihu vydává spolek Free Czech Media, který vznikl v roce 2015 jako reakce na změny ve vlastnictví českých médií. Nákupem knihy podpoříte nezávislou žurnalistiku. Objednávejte na eshopu FORUM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články