První, kdo porušil pravidla a měl by dostat pokutu, je Babiš. Chyba jeho píáristů

FB A. Babiše

Babiš roušku nepotřebuje. Ostatní lidé v ČR ano. | FOTO: FB A. Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš opět dokazuje, že pravidla, která sám prosazuje a vnucuje druhým, pro něj neplatí. V tomto případě jde o opatření vlády proti šíření koronaviru. Po dvou měsících vláda povolila otevřít kadeřnictví. Ovšem za dosti legračních podmínek. Kadeřnice má mít roušku, a navíc ještě ochranný štít, samozřejmě taky rukavice. Rouškou má být vybaven i zákazník nebo zákaznice.

A aby populista Babiš ukázal, jak je hodný a jak jeho vláda povoluje to, co předtím zakázala, hned ráno si nechal udělat fotku na křesle u kadeřnice. Ovšem tak úplně se to naaranžovat nepovedlo. Moudrý vládce sám porušuje to nejzákladnější pravidlo, které se pro vládu stalo mantrou. Nemá roušku na ústech. Kadeřnice navíc nemá rukavice.

Pavel Hofman

Píáristé v čele s Markem Prchalem udělali svému šéfovi problém trapnou chybou. Navíc v den, kdy prezident podepsal zákon, podle kterého policisté mohou pokutovat takové výtečníky, jako je Babiš. Ohrožuje své okolí. Vzhledem k tomu, že se fotografií v úvodu článku chlubí na sociálních sítích, měl by se případu ujmout některý z policistů nebo strážníků. Babiš usvědčuje sám sebe. Pokuta na místě deset tisíc korun.

A aby té komedie nebylo málo, nechal se Babiš vyfotit, jak po ostříhání sedí v pracovně a vede jednání vlády elektronickou cestou. Tedy, sedí v kanceláři sám. A co má? Roušku. Sám v kanceláři. Když byl metr od kadeřnice, roušku neměl. Ale i za to jistě mohou tradiční politické strany.

Není to poprvé, kdy se nejvyšší představitelé státu, který už dva měsíce vyžaduje od občanů spoustu omezení, porušují pravidla. Nejslavnější příhodou je schůzka u prezidenta Miloše Zemana v Lánech, kde se sešlo víc než deset lidí, nedodržovali rozestupy a na stole bylo jídlo – museli si tedy sundat roušky. Pak je tu případ hradního kancléře Vratislava Mynáře, který pořádal zabijačku. Bez roušky se vyfotil i ministr vnitra Jan Hamáček se svými kolegy, ten ovšem dobrovolně zaplatil pokutu a omluvil se.

A pokud jde o kadeřnictví, ty nejvíce proslavila ministryně financí Alena Schillerová. Její účes byl dokonalý i v době, kdy tyto služby nikdo využívat nemohl. S novými vlasy se navíc vyfotila na ulici přímo před kadeřnictvím. Následně tvrdila, že šlo o náhodu a že si vlasy upravuje sama, protože patří ke generaci, která je zvyklá na svépomoc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner