První stupeň se do škol vrátí 12. dubna, řekl Plaga. Ve školkách nebudou nutné roušky

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Od pondělí 12. dubna by se měli do škol rotačně vrátit žáci 1. stupně, týkat by se to však nemuselo všech okresů. Vrátit by se měli také předškoláci, ve školkách by ale měli být v 15členných skupinách. Druhý stupeň základních škol zatím zůstane na distanční výuce. 

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek vystoupil na tradiční tiskové konferenci k vývoji pandemie v Česku. Mimořádně dorazil také ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle něj by se od pondělí 12. dubna měli do lavic vrátit žáci prvního stupně.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO)  (Úřad vlády ČR)

Je ale možné, že se školy neotevřou v celé republice. Kterých okresů se to bude týkat, rozhodne ještě po Velikonocích vláda. Podle ministra zdravotnictví Blatného je otevírání škol podmíněno tím, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat. 

Do školek se pak zřejmě vrátí také předškoláci, kteří nakonec nebudou muset nosit roušky. Ministerstvo školství plánuje umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně základních škol a středních škol ve skupinách do šesti studentů.

Na praktickou výuku a do laboratoří se budou moci studenti posledních ročníků vysokých škol zřejmě vrátit 19. dubna. Rozhodne se o tom týden předem s ohledem na vývoj epidemie.

Podle Plagy není otevírání škol signálem k uvolňování opatření v dalších částech společnosti, otevření škol je celospolečenskou prioritou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com