Prý hrozí občanská válka ve Francii. Kdo soudný tomu věří?

Eric Drooker

Silná slova v posledních dnech skutečně bují. Jak například píší Parlamentní listy„Od loňského listopadu francouzská vláda vyhlásila již třikrát stav ohrožení. Přes veškerá bezpečnostní opatření ovšem zůstává šéf francouzské bezpečnosti Calvar pesimistický. Varoval před tím, že útoky se objeví i v budoucnu a že by mohly mít neočekávatelné následky, včetně vypuknutí občanské války.

Stojíme na pokraji občanské války, domnívám se, že k tomu skutečně dojde. Jeden dva další teroristické útoky a přijde to. Naším úkolem je tedy předvídat a blokovat pokusy teroristických skupin, které se pokusí rozvířit násilí mezi různými komunitami v zemi,‘ cituje jeho slova server Politico.“

Jen pro srovnání, v roce 2015 zemřelo v zemích Evropské unie při autonehodách 26 tisíc lidí. Kdyby při teroristických útocích zemřela jen desetina z tohoto počtu, je to důvod pro občanskou válku? Úmyslný zločin je samozřejmě vždycky něco jiného, než náhodná autonehoda, kterou nikdo nechce způsobit. Proto také vzbuzuje větší zděšení. Ale fakticky vzato, proč lidé pronášejí takové výroky?

Za francouzské revoluce přišly o život tisíce lidí jen za vlády jakobínů. Stejně všichni zemřeme, je to naše jediná jistota. Žijeme v ustrašené civilizaci. Máme samozřejmě důvod ke strachu, ale ta hysterie, která dnes panuje, je horší, než všechno, co se děje. Nejhorší teror je ten, který panuje v lidských hlavách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články