Prý jsem zemřel, píše Klus a sdílí falešný článek webu iDNES.cz

Tomáš Klus (FORUM 24)

Tomáš Klus | FOTO: FORUM 24

„V nedožitých 34 letech zemřel český hudebník Tomáš Klus,“ stojí na printscreenu, který Klus sdílel na svém facebookovém profilu s dovětkem: „Přátelé žiju! Včera idnes a snad ještě dlouho.“ K celé věci se již také vyjádřila Klusova manželka Tamara, s níž má tři děti. Obrázek působí jako fotomontáž, což později uznal i Klus a informace uvedl na pravou míru.

Na printscreenu článku z 30. září je uvedeno, že podle iDNES.cz zpěvák zemřel při autonehodě a že to oznámila jeho manželka Tamara Klusová, která se k věci dále nechce vyjadřovat. Nic z toho ale není pravda.

Opravdu bych ani největšímu nepříteli nepřála vyvracet světu smrt vašeho nejmilovanějšího člověka, kterou jsem ještě ke všemu údajně oznámila na FB já sama. Mám z toho husí kůži ještě teď. Hyenismus nejhrubšího kalibru. Už nemůžou napsat větší dno, než pohřbít člověka zaživa. Ale kluci, holky – karma existuje. Tomu věřte. Mír a lásku všem,“ napsala Klusová.

Na sociálních sítích obou manželů se okamžitě objevila řada rozhořčených reakcí a vzkazů, aby Klus byl zdravý. Někteří lidé vyzývají k tomu, aby server zažaloval. Článek na webu iDNES.cz není, jak Klus upřesnil, jde o fotomontáž.

„Prosím vás, ten printscreen je fejk. Nejen téma, ale i server na nějž je umístěn. Nemá to nic do činění s Idnesem, ani se mnou, natož s naším složitějším vztahem. Tohle je ‚legrace‘ nějakého mladíka z twitteru, kterou od rána řešíme s příbuznými, s kamarády i fanoušky, kterým to moc legrační nepřišlo… Sdílelo se to tak rychle a tak mohutně, že jsem neřešil odkud vítr vane a hlavně chtěl situaci uklidnit, uvést na pravou míru a iDNES.cz se omlouvám,“ napsal zpěvák.

PRINTSCREEN ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články