Prý máme být rádi, že je Rusko silné a může nás zachránit před generálem Pavlem

Armádní generál Petr Pavel  (ČTK)

Armádní generál Petr Pavel | FOTO: ČTK

V řadách komunistických myslitelů nelze moc šlápnout vedle, někteří jsou ovšem přímo vynikající. Protože by bylo škoda, aby některé myšlenky zmizely nepovšimnuty, podělíme se o další klenot.

Tvůrcem je Filip Zachariáš, předseda OV KSČM Vyškov. Ten v Haló novinách (11. 1.) odhalil, odud nám hrozí skutečné nebezpečí: Před několika dny na jednom shromáždění gen. v. v. Petr Pavel opět hovořil o ‚největším našem nebezpečí‘, jímž podle něho je Rusko… Varoval před útokem na nás, mírumilovné obyvatele střední Evropy před ‚nájezdníky z východu‘, tedy Ruskem. Nevím, sice, jak by se přes bariéru Ukrajiny, Polsko a Slovensko dostali nerušeně k nám, chtěli-li by obsadit naši zem, ale pan generál vzhledem ke své předchozí funkci v NATO zřejmě takovou cestu zná. Zajímavé ovšem je, že tento bývalý důstojník se členstvím v KSČ si nevzpomněl na to, že celá staletí nás ohrožovali sousední Němci, nikoli však Rusové. Dvacátý první srpen nebyl vyvrcholením ruské rozpínavosti, ale důsledek rozdělení Evropy a světa na dva tábory a my jsme tehdy patřili k jednomu.“

A teď pozor, myšlenka: „Buďme tedy rádi, že Rusko je silné, protože jen tak je schopno zabránit případnému útoku ze strany vojsk, jimž velí takoví lidé, jako je vyškovský absolvent, bývalý ‚režimní komunista‘ generál Pavel.“

Tady by nám měl předseda OV KSČM Vyškov něco vysvětlit, protože nejsme patřičně ideově proškoleni. Jak to myslel, že „dvacátý první srpen nebyl vyvrcholením ruské rozpínavosti, ale důsledek rozdělení Evropy a světa na dva tábory“? Pokud nás paměť neklame a záznamy nejsou zfalšované, byli jsme obsazeni tanky poslanými z Moskvy. Neobsadilo nás nějaké mysteriozní „rozdělení Evropy“. Žádné „rozdělení Evropy“ u nás pár lidí nepostřílelo, nepřejelo tankem, neodvleklo vedení státu do Kremlu, nezakázalo svobodu projevu, nediktovalo si, kdo má být v jaké funkci. Stejně tak pár let předtím žádné „rozdělení Evropy“ nenašeptalo Gottwaldovi, že má pověsit svého kamaráda a spolusoudruha Slánského.

Před kým nás Brežněvovi ozbrojenci chránili? Vpadla k nám snad americká armáda a Bundeswehr a bylo třeba nájezdníky vytlačit? Ne. Soudruh může samozřejmě použít obvyklou fintu, že by k nám ale imperialisté vpadnout mohli a možná by to i učinili a byli jsme zachráněni na poslední chvíli. Tak dobře, proč tedy KSČ neuspořádala rok po invazi referendum a nezeptala se lidí, jestli už Sověti nemají konečně vypadnout? Místo toho ozbrojené složky tloukly demonstranty a zatýkaly a okupanti tady strašili přes dvě desetiletí.

Kam ale na komunistu s nějakou racionalitou. O tu tady vůbec nejde. Soudruzi prostě vycítili, že už je čas na říznou bolševickou drzost a my si na to máme zvykat. Jenže nějak stupňují dávky, takže si asi nezvykneme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]