Prymula a Maláčová se navážejí do starosty ODS kvůli testování na covid. Stydět by se měli oni

archiv

Roman Prymula a Jana Maláčová | FOTO: archiv

Starosta Uherského Hradiště a poslanec ODS Stanislav Blaha se stal terčem marketingového útoku, konkrétně videovzkazu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Prý odmítá plošné testování ve svém městě. K Prymulovi se přidala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová s tím, že by se Blaha měl stydět. Jestli se vám také zdá, že stydět se má úplně někdo jiný, například členové vlády, kteří způsobili současnou krizi, ano, máte pravdu.

Blaha si totiž dovolil neslýchané – zkritizoval našeho jediného vůdce pana Prymulu za to, že se občané Uherského Hradiště dozvěděli ze sociálních sítí, že by se právě u nich mělo plošně testovat. Nazval to experimentem. Co si však ministr zdravotnictví poté dovolil, to poněkud překročilo myslitelné meze.

Evropská unie

Prymula – zajisté s pomocí toho skvělého PR týmu, který vytváří řadu dalších bizarností zejména na ministrových sociálních sítích a píše mu dvaadvacetiminutové kýčovité projevy – se do starosty ostře opřel.

Ministr zdravotnictví prohlásil, že experimentem spíše byly „různé slavnosti, které byly v daném regionu a které zapříčinily obrovský nárůst“. Vláda prý chce regionům pomáhat a plošné testování se provádí v dalších zemích, které pandemii koronaviru řeší.

Prymula dodal: „Pokud si Uherské Hradiště myslí, že zvládne situaci samo, nemusíme se angažovat.“ Kdy si konečně ministr Prymula uvědomí, že tady opravdu nevelí armádě podřízených? Že si nemůže dovolit vyhrožovat demokraticky zvoleným politikům? Je to nehoráznost, aby takovýmto způsobem někoho napomínal poté, co vláda, jejímž je členem, není schopna normálně komunikovat téměř s nikým.

Do útoku se vzápětí pustila i Maláčová. Na svém twitterovém účtu Prymulovo video nasdílela a napsala: „Pan starosta Stanislav Blaha by se měl stydět a svoje stanovisko okamžitě změnit! #neuveritelne.“ Maláčová má ovšem problém v tom, že uživatelé sociálních sítí (alespoň někteří) vnímají i souvislosti podobných výkřiků. A tak si vyslechla, že stydět by se měla spíše ona.

archiv

Vládě se samozřejmě velmi hodí, když může svoji absolutní neschopnost a lámání rekordů v počtu nakažených novým koronavirem na někoho hodit. Ať už jsou to lyžaři, studenti, lidé, kteří se v létě sešli na Karlově mostě, opozice a nyní třeba starosta, který nechce skákat, jak Prymula pískne. A on hlavně ani nepískne, on prostě něco napíše na twitter, jako by tady měl právo dekretovat, co se bude dít.

Starosta Blaha nakonec zvolil o mnoho smířlivější tón než dva zmínění vládní činitelé. „Nebráním se testování. Ale potřebujeme informace. Kdo bude testovat, jak, kdy, kde. Nevíme nic. Doktory potřebujeme v nemocnicích. Ohradil jsem se proti způsobu komunikace, který v lidech budí strach. Romane Prymulo, zprávu vám nejde poslat, číslo nemám. Spojte se se mnou prosím,“ napsal. „Kritizoval jsem to, že se taková důležitá věc vystřelí jen tak na twitteru, aniž by byl kdokoliv v regionu seznámen s detaily. Nevěděl o tom ani hejtman, ani starosta, nevěděli o tom ani ti, kteří mají testování zajišťovat. Takto vypadá ta srozumitelná komunikace v praxi?“ ptal se dále starosta.

Snad tedy Prymula i další arogantní představitelé kabinetu, který by se měl stydět a šoupat nohama, pochopí, že by se měli začít chovat adekvátně situaci. Ta by se totiž dala popsat jako absolutní fiasko. Jenže nic z toho se nestane a další útok na Blahu očekáváme v neděli večer v Čau lidi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner