Prymula musí mít ochranku, uvedl premiér. Na ministerstvo zdravotnictví přišel dopis s neznámou látkou

ČTK

Končící ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) | FOTO: ČTK

Končící ministr zdravotnictví Roman Prymula musí mít přidělenou ochranku, oznámil premiér Andrej Babiš. Do budovy ministerstva zdravotnictví dnes přišel výhružný dopis s neznámou látkou. 

„Je to pro něho velmi nepříjemná situace. Lidi mu vyhrožují, snaží se demonstrovat před jeho bydlištěm. Má to dopad na celou jeho rodinu,“ řekl Babiš v rozhovoru pro server iDnes.cz.

„Na ministerstvo zdravotnictví byla dnes ráno doručena zásilka obsahující neznámou látku. Z bezpečnostních důvodů byli přivoláni nejen hasiči, ale i Policie ČR,“ řekl ČTK Jan Brodský, mluvčí ministerstva zdravotnictví. Policie událost okomentovala na svém Twitteru.

Deník N uvedl, že policejní ochranu má Prymula již přes dva týdny. Lidé mu totiž vyhrožovali kvůli koronavirovým opatřením. „Množily se informace o tom, že by si to s ním chtěl někdo vyřídit. Chodila mu řada výhrůžek. Policisté z ochranné služby to vyhodnotili jako rizikové,“ cituje Deník N svůj zdroj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner