Prymula náhle zrušil projev. Vláda nebyla schopná dohodnout se na opatřeních

ČTK

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: ČTK

„Je mi líto, stále na vládě diskutujeme o finální podobě opatření. Avizovaný projev je proto nutné odložit.“ Tuto informaci zveřejnil v pondělí v 19:56 ministr zdravotnictví Roman Prymula na Twitteru. Tedy čtyři minuty před tím, než měl k národu promluvit z televizní obrazovky ve svém mimořádném projevu. Měl obyvatele České republiky informovat o nových mimořádných opatřeních v souvislosti s koronavirem. Měl ukázat, že vláda jedná, řeší a že jí lidé mohou věřit. Stal se pravý opak. Vláda právě ukázala, proč se jí nedá věřit a proč působí jako parta utrápených a zmatených amatérů.

Už to, že měl vystoupit Prymula a ne Babiš, bylo jasné znamení. Lidé se měli dozvědět o nějakých tvrdých opatřeních. Lockdown? Možná. To nikdo neví. Bohužel ani vláda. Kdyby šlo o vystoupení informující, že virus ustupuje, nebo že jsme na dobré cestě, ohlášeným vystupujícím by byl nepochybně Babiš. Jenže před kamery měl jít Prymula. Proč asi, že? Měl říci něco nepříjemného.

Vláda je zaslouženě pod drtivou kritikou. Jedná zmateně, nekoordinovaně. Absolutně se nepoučila z první vlny. Neví. Geniální lídr Babiš se v těžké chvíli ukazuje jako neschopný, hysterický chaotik. Dnešní zrušení projevu čtyři minuty před jeho uskutečněním je toho jasným důkazem. Alarmující čísla o počtu nakažených se objevují každým dnem. Brutální číslo 8618 potvrzených nakažených za jediný den měla vláda už v pátek večer. Přesto se sešla až v pondělí a ani za celý den nebyli její členové schopní stanovit jasná opatření a pravidla, pomocí kterých chtějí koronavirus zpomalit a vyřešit. V televizi by neměl vystoupit Prymula, ale Babiš a měl by oznámit svoji rezignaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner