Podle Prymuly hrozí Česku lockdown, zatím ale ne úplný

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: ČTK

Pokud bude další týden růst počet infikovaných, vláda bude muset zostřit opatření, řekl dnes na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Hrozí tzv. lockdown, tedy úplné zavření života země. Podle Prymuly se počítá s omezením vycházení z domu mimo pracovní povinnosti. 

Ministr zdravotnictví uvedl, že nám zatím nehrozí lockdown úplný, tedy že by lidé nesměli chodit ani do práce. Omezeno by zřejmě bylo vycházení v mimopracovních aktivitách a lidé by mohli chodit nejvýše po dvou. 

Na tiskové konferenci vystoupil i premiér Andrej Babiš (ANO) a nevyloučil, že dojde k lockdownu, který v zemi panoval již na jaře při začátku epidemie koronaviru. Vyzval lidi, aby situaci kolem viru nezlehčovali, a žádal o dodržování vládních opatření. „Situace skutečně není dobrá. Situace je velmi vážná. Máme velký výskyt viru, který se šíří komunitně. Virus se chová jinak než na začátku roku,“ řekl Babiš. Vyzval také lidi, aby zůstali o víkendu doma a příští týden pokud možno pracovali z domova.

Přírůstky nakažených koronavirem v České republice jsou v posledních dnech opět rekordní. Vládu to již přimělo k zpřísnění a rychlejšímu zavádění opatření proti šíření nákazy. Ode dneška platí uzavření hospod a restaurací ve 20:00 a úplné uzavření posiloven a koupališť. Od pondělí 12. října budou uzavřena divadla a kina a přitvrdí se omezení pro nemocnice a úřady. Podzimní prázdniny budou dvoudenní, střední školy přejdou na distanční výuku. Bez nových opatření by za dva týdny nemusely stačit nemocniční kapacity, prohlásil Prymula.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]