Prymula volal po tvrdém lockdownu, sám vyrazil na fotbal. Stálo ho to místo poradce

ČTK

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) | FOTO: ČTK

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ve čtvrtek podle serveru Novinky.cz uvedl, že by kvůli šíření nové mutace nemoci covid-19 měl být zaveden tvrdý lockdown. Večer ale vyrazil na fotbalový zápas Slavie Praha, kde jej vyfotili novináři Deníku Sport. Premiér Andrej Babiš s ním poté ukončil spolupráci.

Ve čtvrtek hrála Slavia zápas proti Leicesteru City. Vyřazovací zápas Evropské ligy začal v 18:55. Deník Sport zveřejnil fotografii poloprázdných tribun, na nichž se nacházely výjimky, z velké většiny se jednalo o známé osobnosti. A mezi nimi byl právě Prymula – a nebyl zdaleka sám.

Fotbal přijel sledovat také kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou, moderátorkou Alexandrou. Dále jsme mohli vidět europoslance Alexandra Vondru, ředitele České televize Petra Dvořáka nebo tenistku Petru Kvitovou. Klubový šéf Slavie Jaroslav Tvrdík zápas sledoval dokonce bez roušky.

„To už je ten tvrdý lockdown, pane Prymulo? Moje sešívané srdce při pohledu na tyhle papalášské manýry pláče,“ okomentovala fotografii poslankyně STAN Věra Kovářová. „Káže vodu, pije víno. Prymula by nejradši zavedl tvrdý lockdown, ale na fotbálek si rád i v této době zajde,“ napsal europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Zatím nebudu přesně definovat, protože jsme to ještě vůbec neprobírali s premiérem. Je to otázka kontaktů a pohybu. Jinak to nejde,“ uvedl ve čtvrtek podle Novinek Prymula k možným dalším opatřením.

Exministr skončil v čele rezortu zdravotnictví po několika týdnech poté, co v rozporu s vládními opatřeními navštívil restauraci kvůli schůzce s předsedou poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Nahradil jej Jan Blatný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner