Prymula zatím nevysvětlil, kde se v jeho přiznání vzal příjem jeden milion korun

ČTK

Ministr zdravotnictví plk. prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. | FOTO: ČTK

Jaké má Roman Prymula příjmy, zajímá média už nějakou dobu, nikoli až po jeho nedávném jmenování ministrem zdravotnictví. Když byl ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové a současně měl příjmy od farmaceutických firem, tak musel z funkce odejít, protože tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček to považoval za střet zájmů. 

Nyní server Seznam Zprávy uvedl: „Ministr zdravotnictví Roman Prymula vykázal za minulý rok mezi běžnými příjmy také 1 000 000 korun z ‚jiného‘ zdroje. Tedy ani od fyzické, ani od právnické osoby. Ani přes opakované dotazy Seznam Zpráv však od minulého týdne neobjasnil, odkud se milion na jeho účtu vzal. Majetkové oznámení přitom podával teprve nedávno, na konci letošního června.

‚Je možné, že šlo o nějaký cenný papír, musel bych se podívat,‘ reagoval minulou středu na otázku redakce. Od té doby ale odpověď od ministra ani jeho tiskového oddělení navzdory urgencím nepřišla. (…)

Profesor oboru hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie v oznámení uvádí příjmy z lékařské fakulty, vojenské výsluhy nebo odměnu za místo v dozorčí radě Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. V přiznání za minulý rok se ale objevila také zmíněná kulatá suma 1 000 000 korun, a to se stručným označením ‚jiný peněžitý příjem‘.“

Mezi lety 2010 a 2014 uváděl Prymula jako ředitel královéhradecké fakultní nemocnice v oznámení o příjmech aktivity s označením „věda“, „výzkum“, „přednášky“ nebo „OSVČ“. Šlo celkem o 32 667 630 korun. Neuvedl ale svou pozici ve firmě Biovomed patřící jeho dceři. Společnost podle Zdravotnického deníku inkasovala ročně přes 41 milionů korun od farmaceutických firem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner